Як склеїти розбитий шлюб — знадобиться чимало зусиль

Чи можна склеїти осколки розбитого шлюбу? І чи потрібно це робити? Як стверджують сімейні психологи-консультанти з багаторічним стажем, «розбитий» (тобто переживає кризу) шлюб врятувати можна, але для цього обидва чоловіки повинні докласти максимум зусиль, запастися терпінням і готовністю йти на компроміс.

В цілому, психологи виділяють п’ять основних кроків до знаходження похитнулося миру в сім’ї. Слідуйте їм — можливо, так ви дійсно зможете врятувати свій шлюб, зцілити розбиті серця, зберегти психіку дітей здоровою, а майно — нерозділеним. Правда, це вимагає серйозної душевної роботи обох подружжя … Але спробувати варто!

Як вам повинно бути відомо, шлюб — це не вічне свято і суцільна романтика. На жаль, більшість з нас виявляються катастрофічно неготовими до цього відкриття. Якщо ваш шлюб дав тріщину, знайте, ви не самотні. Тільки в Америці із цією проблемою рано чи пізно стикається кожна друга сім’я.

Ті небагато, що заявляють про своє абсолютному сімейне щастя і ідеальному подружньому взаєморозуміння, — або брехуни, або приймають ліки і тому всі їм здається, м’яко кажучи, радісним. Але проблема не в тому, що в сімейному житті є складнощі, а в тому, наскільки ви з чоловіком / дружиною віддані один одному і готові подолати їх разом. Отже:

Визнайте серйозність проблеми

Якщо один з подружжя переживає кризу, значить, криза переживає їхній шлюб. Занадто часто один з партнерів щодня страждає від нерозуміння, в той час як інший не бажає нічого помічати, живе в сліпому (часто свідомо вибраному) невіданні, ігноруючи серйозність проблеми. Якщо така ситуація затягується занадто довго, незадоволена сторона може втратити терпіння зважитися на найнепередбачуваніші (на думку другої сторони) вчинки, наприклад, зраду, від’їзд, догляд або навіть розлучення. Повірте, у всіх сімейних проблемах і сварках завжди винні обоє. Щоб шлюб вдався, намагатися повинні обоє. Якщо шлюб невдалий, звинувачувати теж слід обох.

Не чекайте, поки ситуація вирішиться сама собою — дійте!

Більшість пар занадто довго не діють і спохвачуються тільки тоді, коли вже надто пізно і врятувати шлюб неможливо. Поки вони не діють взаємні образи, докори, нерозуміння і роздратування ростуть, як сніжний ком, і в підсумку досягають таких масштабів, що впоратися з ними вже неможливо, і жоден з подружжя не готовий пробачити іншого і зробити крок до примирення першим. У рідкісних випадках пари все ж наважуються звернутися до сімейного психолога-консультанта, але біль настільки сильна, що її вже не подолати. Шлюб розпадається — спочатку в житті, а потім і на папері.

Зверніться за допомогою до професіонала

Якщо ваше сімейне життя під загрозою, не намагайтеся все виправити самостійно: погодьтеся, якби ви знали, як це робиться, ви б не здавалися в такій ситуації. Так, непросто розкрити душу абсолютно незнайомій людині, нелегко зізнатися в найпотаємніше. Так, для цього потрібна чимала сміливість, але ж ви клялися прожити зі своїм обранцем (обраницею) до гробової дошки і щиро вірили в це — так чому б не зробити ще одне зусилля, щоб зберегти цей союз? Перш за все, ви повинні це зробити заради себе.

Професійний психолог має багатий досвід, спеціальні навички, він може осмислити вашу проблему на більш глибокому рівні і дати корисні поради. Крім того, він уважно вислухає всі ваші розповіді, а подібна «сповідь» полегшить вам душу. Тільки не варто заздалегідь вгадувати, що порадить психолог і як він поставиться до вашої ситуації. Не позбавляйте свій шлюб шансу на порятунок, не ставитеся до психолога з упередженням — можливо, його допомога виявиться дійсно ефективною.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.