Як скласти резюме без досвіду роботи?

Питання працевлаштування дуже гостро стоїть перед молодими фахівцями, але роботодавці хочуть отримати одночасно і молодого й освіченого і вже досвідченого працівника, який у свої 22 має мати не менше двох років стажу на аналогічній посаді. Абсурдність цих вимог роботодавці не розуміють, тому краще навчитися, як скласти резюме без досвіду роботи, так щоб вас прийняли.

Як скласти резюме без досвіду роботи — основні правила:

 • Стислість — будь резюме не повинен перевищувати за обсягом 1-2 сторінок, пишіть основне і головне, не треба вдаватися в подробиці й розписувати, який дитячий сад ви відвідували і скільки у вас родимок на спині, ці відомості нікому не потрібні.
 • Конкретність — хоч і хочеться при відсутності досвіду писати розмитими поняттями, але краще писати про реальні факти, цифрах і термінах. Тому замість «був старостою групи» пишемо «з 2006 по 2011 займався організацією поза навчальних заходів та розподілом завдань у навчальній групі».
 • Чесність і доказовість — не брешіть в резюме, не треба писати, що ви знаєте фінська, якщо це не так, все що є в резюме можуть перевірити або запитати у вас прямо і вам краще мати підтвердження: довідки та сертифікати.
 • Офіційність — резюме повинно бути серйозним, не включайте в нього сленг, жаргон, жарти або незначні особисті дані.
 • Зміст

 • Анкетні дані: Прізвище Ім’я По-батькові, дата народження, контактна інформація (номер телефону, електронна пошта, якщо подаєте заяву в розвинену компанію має справу з інтернетом можна вказати skype і icq).
 • Мета: вказується посада на яку ви претендуєте.
 • Освіта: вказуйте тільки спеціальне з профілем та спеціалізацією, школа важлива тільки якщо вона профільна з важливим для вашої професії ухилом. Так само додаткова освіта — курси і різні школи мистецтв. Вказуйте період навчання, а абревіатури розшифровуйте.
 • Професійний досвід: от ми і добралися до самої делікатної частини. Якщо у вас немає стажу, але є неофіційний досвід роботи та працевлаштування, то тут можна його вказати саме з такою позначкою (неофіційне працевлаштування). У рахунок підуть участі проектах і проведення будь-яких заходів. Згадайте все, чим ви займалися в останні роки. Описуйте свої обов’язки в проектах або місцях роботи, зміст своєї діяльності. Найкраще вказувати те, що близько до вашої професії і тієї посади на яку ви претендуєте.
 • Успіхи та досягнення: це різні перемоги на конкурсах, конференції і семінари, бажано мати документальне підтвердження.
 • Додаткові знання та навички: тут пишуться знання іноземних мов із зазначенням рівня (розмовний, досконало, грамотний переклад), робота з комп’ютером найчастіше інтернет і офіс, також графічні редактори.
 • Додатково: наявність водійських прав та автомобіля, закордонний паспорт. Особистісні якості, важливі саме для цієї роботи. Якщо вказуєте хобі, то краще активні зразок спорту, а не серіали. Важливо в тому, як скласти резюме без досвіду роботи, це не вказувати рівень зарплати на який ви претендуєте. У вас немає реальних уявлень про це і діяльності і ви можете помилитися і створити помилкове враження.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.