Як скласти грамотне резюме — будьте творчою людиною

Резюме (франц. resume, від resumer — викладати коротко). Коротка, ємна і дуже змістовна характеристика здобувача. Резюме найчастіше складають самі претенденти. Тому він є першим тестом на відповідність вакантної посади. Грамотне складене резюме допоможе знайти роботу-мрію, а недбале або стандартне — упустити можливість.

Суть резюме — самореклама. Тобто кожен претендент рекламує найдорожчий товар — себе. Ринок праці величезний і підкоряється своїм власним законам, зміни на ньому так часті, що необхідно постійно тримати «ніс за вітром». Тому резюме теж потрібно постійно змінювати і доповнювати. Ні, не придумувати неіснуючих віх в трудовій біографії. Час іде, змінюється людина, зростає його майстерність і професіоналізм, повинні змінюватися й форми подачі самопіару і реклами.

Так як же скласти ємне і чіпляють резюме, щоб працівник кадрової служби вибрав із сотні претендентів саме вас? Адже спочатку резюме продає лише зустріч, запрошення на співбесіду. Або не продає …

 • Перше правило складання резюме — воно має бути ясним, чітким і структурованим. Це «одяг», за якою зустрічають і тільки на співбесіді досвідчений кадровик зможе оцінити ваш професіоналізм і ділові якості. Але до співбесіди потрібно дожити. Тому довгі резюме з ліричними відступами ніхто читати не буде. Сухі цифри «народився — вчився — звільнився» теж.
 • Друге правило. Резюме повинно відображати ваш тип особистості. Якщо ви енергійні і заповзятливі, можна написати, що рутинна робота і непродуктивна праця вас не цікавлять. А якщо вам під силу взятися за творчий проект — обов’язково напишіть про це без захвату і патетики. Впевнено і спокійно, без зірковості. Кожен роботодавець підбирає команду по психотипу співробітників, навіть якщо не робить на це упор. Спробуйте доручити спокійну структуровану роботу холерикові. Порядку в справах не буде. З іншого боку, урівноваженого флегматику буде під силу виконувати таку потрібну роботу.
 • Третє правило. Кожне резюме повинно відображати справжню мету претендента. Якщо просто перерахувати всі свої дані — ПІБ, дату народження, трудову діяльність та контактні дані, кожному кадровику буде ясно, що такий претендент заповнив стандартний формуляр резюме, не подбавши внести в нього ндивідуальну родзинку. У кожного дійства повинна бути мета. Чітка і конкретна. Навіщо ви складали резюме? На яку посаду претендуєте? Що вмієте? Ніхто за вас думати не буде. Безлике резюме тут же відправиться в корзину.
 • Четверте правило. Контактні дані повинні бути прописані якомога чіткіше. Всі можливі контакти — телефони, адресу поштову, електронної пошти, ніки в чатах і соціальних мережах, посилання на власні сайти або сторінки в інтернеті, якщо такі є, повинні бути відображені структуровано. Мета одна — вас повинні знайти легко. Ніхто не буде ламати голову як же вас шукати. Кому потрібна робота?
 • У розділі Додаткова інформація вкажіть свої навички та хобі. У залежності від мети складання резюме у цьому розділі можна вказати володіння нагородами, участь у серйозних заходах — олімпіадах, тендерах, конференціях. Володіння іноземними мовами і рівень цієї навички часто вітається, якщо, звичайно, ви не претендуєте на посаду прибиральниці або доярки.

  Складання резюме — процес творчий. Грамотне написання такого документа-професійний спосіб вигідно продати себе на ринку праці. Тому краще залучити до його складання фахівців або своїх друзів і рідних. Без удаваної скромності, але і без вихваляння потрібно красиво викласти власне життєпис. Резюме потрібно допрацьовувати і шліфувати постійно. Це дзеркало вашого успіху. На кожну вакансію складається унікальне резюме.

  Більше однієї — двох сторінок резюме вважається некоректним. Час біжить вперед, життя прискорюється, ніколи читати романи. Будь резюме відправляється із супровідним листом. Краще, якщо воно буде містити невелику фотографію. Так кадровику легше представляти здобувача.

  І найголовніше правило — ніякої хибної інформації і завищених обіцянок. Це найстрашніший удар по кар’єрі. Якщо ваші колишні начальники не можуть характеризувати вас як високо класного фахівця і ужівчівость співробітника, краще не ризикуйте, не давайте їх контактні телефони. Іноді такі дані перевіряються.

  Резюме має виглядати професійно з першого ж погляду. Вчіться складати цей документ самі або замовте професіоналу.

  Кілька забавних фраз з резюме — як не можна писати!

 • Причина зміни роботи — дохла ситуація в сільському господарстві.
 • Освіта — у 1982р. закінчила МІСД, назва спеціальності — не пам’ятаю.
 • Назва організації: служба в армії; напрямок діяльності: захищати Батьківщину.
 • Посадові обов’язки: робив замовлення по нужді відділу продажів. Або — торгував курячим яйцем. Волію працювати головою.
 • Захоплення: читання, риболовля, спорт, син, заробляння грошей.
 • Направляю своє резюме, щоб одержати про себе Ваше уявлення на предмет можливості використання в регіональних вакансіях.
 • Людині по той бік факсу — будь ласка, не забудьте про це резюме.
 • Посміхніться і напишіть своє власне, професійне і виняткове резюме. Нехай всі дізнаються про вас!

  Жанна Пятірікова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.