Як сісти на шпагат і чи потрібно це робити

Комусь шпагат дається порівняно легко, а комусь здається, що зробити це просто неможливо. Справа в тому, що деякі люди дійсно більш гнучкі від природи, ніж інші. Тим не менше, якщо докласти певних зусиль, сісти на шпагат вийде у кожного. Важливо тільки не поспішати і займатися регулярно.

Увага

Ніякі поради, викладені у письмовому вигляді, не можуть замінити допомога досвідченого тренера. Для того щоб сісти на шпагат, у людини повинна бути певна фізична підготовка. Зробити це без неї можна лише з дуже великою ймовірністю отримання пошкоджень. Кожен, хто намагається сісти на шпагат, особливо без тренера, повинен розуміти всі можливі пов’язані з цим ризики.

 • Початкове положення — стоячи на колінах. Виставте одну ногу перед собою і поставте її на лаву заввишки близько 30-40 см, або на складені один на одного 3-4 мату. Зігніть цю ногу в коліні на 90 градусів; ступня повинна рівно стояти на лаві. Тепер почніть відсувати одному ногу назад, якнайдалі. В ідеалі кут між верхніми частинами ніг (до коліна) повинен скласти 180 градусів. Це може не вийти в першого разу. Плечі повинні бути розправлені; руки покладіть на зігнуте коліно. Утримуйте максимальна напруга протягом 30-60. Напруга має бути сильним, але не допускайте больових відчуттів. Якщо ви робите вправу вперше, виконайте по 10 підходів для кожної ноги.
 • Початкове положення — стоячи а колінах. Покладіть випрямлену ногу на лавку перед собою. Відсуньтеся назад так, щоб на лаві стояла тільки ступня. Інша нога повинна утворювати кут в 90 градусів. Тепер, не згинаючи витягнуту ногу, нахиліться вперед, наскільки зможете. Бажано, щоб ваша голова стосувалася коліна і навіть опускалася нижче його. Утримуйте максимальна напруга протягом 30-60. Виконайте не менше 10 підходів для кожної ноги.
 • Початкове положення — стоячи, ноги разом. Покладіть одну ногу на лавку перед собою. Не згинаючи ноги, нахиліться так далеко вперед, як зможете. Ступні обох ніг повинні рівно стояти на поверхні, не підводячись на носок. Виконайте не менше 10 підходів для кожної ноги.
 • При необхідності виконайте всі перераховані вправи ще по кілька разів. Ви повинні відчути, що м’язи досить добре розтяглися, перш ніж сісти на шпагат.

  Пробуйте!

  Тепер спробуйте виконати шпагат. Тримайте плечі рівно; тулуб не повинно повертатися убік. Встаньте на коліна на підлозі, виставте одну ногу вперед, іншу назад і повільно випрямляйте їх. Упріть руки в підлогу, щоб при необхідності підтримувати себе. Якщо не вийшло сісти на шпагат, продовжите виконувати вправи на розтяжку, і через кілька днів спробуйте знову.

  Якщо у вас вийшло сісти на шпагат — прекрасно. Надалі ніколи не намагайтеся сісти на шпагат без попередньої розтяжки (її слід виконувати протягом не менш ніж 10-15 хвилин). Коли шпагат буде виходити добре, пробуйте розтягувати м’язи ще більше. Наприклад, під час виконання шпагату нахиляйтеся вперед і назад — так далеко, як зможете.

  Якщо сісти на шпагат не виходить після кількох тижнів тренувань, не турбуйтеся. Деяким людям, щоб зробити це, потрібно кілька місяців підготовки. Тренуйтеся кожен день, і ви побачите результат, але не допускайте надмірного напруження, так як це може призвести до розтягування і навіть розриву м’язової тканини. Якщо після занять з’явилася дуже сильний біль у м’язах, утримайтеся від тренувань на 4-5 днів. Якщо за цей час біль не пройде і не стане слабшою, обов’язково зверніться до лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.