Як шпаклювати гіпсокартон?

v Відео — «Як шпаклювати гіпсокартон»

Коли мова заходить про ремонт свого будинку, то часто ми й не знаємо з чого почати. Будь-яку справу слід починати з малого і поступово. Давайте поговоримо про те, як шпаклювати гіпсокартон. В риму вийшло, вибачте за каламбур. А питання ж серйозний. Достеменно відомо, що гіпсокартон дає широкі можливості в дизайні будь-якого приміщення. Спробуємо розібратися. Отже:

Як шпаклювати гіпсокартон?

Із завданням шпаклівки гіпсокартону може впоратися навіть недосвідчений будівельник. Звичайній людині це під силу в тому числі. Слід працювати не поспішаючи. Нехай у вас буде гарний настрій. Пам’ятайте, у вас обов’язково все вийде. Давайте розділимо процес шпаклівки на різні види робіт. Отже:

Шпаклівка саморезов

Головна умова — це те, що все саморізи повинні бути добре втоплені. Візьміть шпатель і проведіть його по листу гипсокартона, щоб переконатися в ступені заглибленості саморезов. Утопите все випнуті саморізи назад в лист гіпсокартону. Жоден з саморезов не повинен стирчати. Обробіть всю поверхню листа грунтовкою і дайте їй підсохнути. Після цього можна приступати до шпаклівці. Обробляйте кожен саморіз окремо. Не варто вести одну смугу шпаклівки по всій довжині аркуша гипсокартона. Якість роботи при локальній шпаклівці набагато вище, ніж в будь-який інший ситуації. Ви досягнете більш рівної поверхні і навчіться правильно шпаклювати гіпсокартон. Після завершення шпаклівки потрібно залишити її в спокої до завтрашнього дня. Прошкурьте шпаклівку на наступний день і оцініть виконану роботу.

Шпаклівка швів

Приготуйте невелику кількість шпаклівки і рівномірно нанесіть її по всій довжині шва. Це перший шар. Приготуйте серпянку. Потрібно простежити за тим, щоб серпянка була розподілена рівномірно між стінами. Тепер закрийте стрічку шаром шпаклівки і завдання можна вважати виконаною.

Шпаклівка внутрішніх кутів

Шпаклювання внутрішніх кутів — це більш складне завдання, ніж шпаклівка інших частин. Нанесіть шпаклівку на обидві сторони кута, після чого акуратно втисніть її в серпянку. Прослідкуйте за рівномірністю його розподілу між стінами. Закрийте стрічку шаром шпаклівки після пророблених дій, зазначених вище. Тепер потрібно почекати близько доби, щоб шпаклівка засохла. Це запорука правильного шпаклювання гіпсокартону. Приберіть всі нерівності за допомогою ножа або шпателя. Тепер потрібно прошкуріть весь кут. Якщо ви помітили, що деякі місця виглядають нерівно, значить потрібно шпаклювати повторно.

Шпаклівка зовнішніх кутів

Нам знадобиться металевий куточок. У даній справі він не замінимо. Він потрібен для полегшення вашої роботи, а також для запобігання пошкоджуючих кут, ударів. Більше всього підійде оцинкований варіант. Оцинкованим металевим куточком шпаклювати набагато зручніше. Справа в тому, що він вельми жорстокий і не ламається при першому необережному русі. Відріжте куточок по висоті. Надайте його кінців загострену форму, обріза його по бічних сторонах. Таким чином, куточок не буде чіплятися за шпатель під час обробки країв. Нанесіть на боку зовнішнього кута шар шпаклівки. Акуратно втисніть в шпаклівку куточок, який відрізаний за розміром. Закрийте куточок другим шаром шпаклівки. На жаль, вам не вдасться добитися хорошого результату після одного або двох шарів шпаклівки. На наступний день слід нанести ще один шар для досягнення якісного результату.

Як шпаклювати гіпсокартон. Відео.

За цим посиланням ви знайдете відео, де показано як шпаклювати гіпсокартон:

Як шпаклювати стелю з гіпсокартону?

Видаліть всю пил зі стелі — це потрібно для найбільш якісної шпаклівки. Нанесіть грунтувальних суміш на стелю. Це підготує стеля на краще зчеплення з шпаклівкою. Іноді, будівельники наклеюють на стелю сітку з склотканини. Таким чином шпаклівка тримається на стелі набагато впевненіше. Не забудьте подбати про безпеку. Виконуйте роботи по шпаклівці на надійних драбинах. Наступний етап шпаклювання після нанесення грунтовки — це нанесення безпосередньо самої шпаклівки. Можна робити це як в ручну, так і механічно. Розчин шпаклівки повинен бути досить рідким, якщо ви використовуєте розпилювач. Нанесіть шпаклівку на стелю в два-три шари. Після висихання шпаклівки необхідно пройтися наждаковим папером для вирівнювання стелі. Тепер потрібно повторити весь процес шпаклівки за новою поки не буде досягнутий бажаний результат.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.