Як шити штори своїми руками?

Якщо ви вирішили зшити штори самі, то почніть зі стилю. Виходите з інтер’єру кімнати або кухні, в яких вони будуть висіти. Якщо інтер’єр яскравий або різнокольоровий, то краще вибрати однотонну тканину одного з відтінків меблів або шпалер. Якщо ж інтер’єр, навпаки, однотонний, то краще буде виглядати яскрава тканина. Найпростіший варіант — однотонна тканина, але можна підібрати і з малюнком. Тільки не переборщіть з кольором. Актуальними сьогодні зав’язки на шторах, їх не так складно зшити, а варіантів їх розмірів і форми так багато, що вони будуть відмінно виглядати і в кухні і в дитячій і в спальні.

Для початку визначтеся з довгою штор, після виміру додайте 12 сантиметрів на підгин тканини. Цього буде цілком достатньо. Тепер виміряйте ширину бажаної штори і помножте її на два-два з половиною сантиметри, в залежності від частоти збірок, яку ви хочете бачити на готовому виробі і додайте 16 сантиметрів для кожної половини на підгин тканини.

Потім визначимо довжину зав’язок. Рекомендую відстань між зав’язками вибирати не більше п’ятдесяти сантиметрів. Щоб визначити довжину зав’язок, розділіть ширину готової штори навпіл і додайте два сантиметри на підгин тканини. Ширину вибирайте довільно і додайте два сантиметри на підгин тканини. Складіть тканину виворітного стороною зверху і прострочіть. При зшиванні країв не забудьте залишити вільне місце, щоб тканину можна було вивернути. Заутюжьте шов, акуратно підверніть залишилися краю і прошийте вручну потайним швом, ще раз заутюжьте. Зав’язки готові.

Приступимо до самих штор. Загніть по нижньому краю штори 10 сантиметрів і заутюжьте край. Прошийте. Так само обробіть краю. Верхній край загорніть на 2 сантиметри, проутюжьте і зробіть шов. Щоб не збирати тканину вручну купите в магазині швейної фурнітури спеціальну стрічку, її можна присборить до бажаної ширини і просто пришити до неї готову штору.

Зробіть на середині готової штори шлевкі для зав’язок з тонкої атласної стрічки або шнура або прибийте до стін спеціальні гачки, на яких триматимуться зав’язки.

Прикрасити готові штори можна фігурними магнітами для інтер’єру.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Домашнє господарство. Додайте в закладки постійне посилання.