Як розрахувати овуляцію?

Чому одні жінки розраховують овуляцію для того, щоб завагітніти, а інші, навпаки, щоб уникнути настання вагітності? Справа в тому, що овуляція є процесом виходу яйцеклітини, яка здатна до запліднення. А це означає, що жінці, яка бажає завагітніти, саме в цей період треба докласти якомога більше зусиль. А тієї, яка уникає зачаття, навпаки, потрібно утриматися від сексуальних контактів.

Нагадуємо, що календарний метод контрацепції (тобто обчислення дати овуляції) є вкрай ненадійним. Завагітніти можна в будь-який день менструального циклу. Ми ніколи на 100% не зможемо бути впевнені, що дата овуляції не зміститься.

Як розрахувати овуляцію по календарному методу

Для методу календарного відстеження необхідно гарненько вивчити свій менструальний цикл. Якщо ви завжди відзначали в календарі дату початку менструації, вам знадобляться дані останніх 6 місяців. Як правило, менструальний цикл має тривалість 28 — 32 дня. Порахуйте, скільки днів у вас пройшло від початку минулих місячних, до настання нинішніх. Це число і буде вашим індивідуальним менструальним циклом.

Якщо ваш цикл регулярний, тобто перерва між місячними завжди однаковий, тоді ви можете використовувати даний метод, щоб розраховувати овуляцію. Подивіться на свої записи і знайдіть найкоротший цикл, який у вас був за останні місяці. З даного числа необхідно відняти 18. З цього дня циклу у вас почнеться сприятливий період для зачаття. Тепер потрібно з’ясувати, який день циклу є закінченням цього періоду для зачаття. З самого довгого циклу за останні місяці вам треба відняти 11. Інтервал зачаття визначено! Овуляція якраз і відбудеться в цей сприятливий період.

Як розрахувати овуляцію по базальної температури

Овуляція впливає на незначні зміни температури тіла жінки. Тому можна розрахувати овуляцію саме таким способом. На зміщення дати овуляції може вплинути все, що завгодно: стрес, зміна способу життя, здоров’я, застосування лікарських препаратів і т.д. Тому методом вимірювання базальної температури ми повинні отримати більш точний результат, ніж за календарним відстеження.

Температура тіла почне підвищуватися після овуляції і буде триматися на такому рівні аж до початку наступних місячних. Отже, як тільки ви прокинулися вранці, не встаючи з ліжка, помістіть базальний термометр в пряму кишку приблизно на 4 см. Вимірювати таким чином базальну температуру необхідно в один і той же час кожен день. Обов’язково ведіть записи. До овуляції температура тіла тримається завжди на одному рівні. Як тільки ви помітите невеликий спад, це означає, що сталася овуляція. Але відразу після цього буде різке підвищення температури тіла. Це найсприятливіший день для зачаття дитини! Безумовно, метод вимірювання базальної температури, щоб розрахувати овуляцію, точний. Але не можна забувати про зміни температури тіла внаслідок якого-небудь захворювання, недосипання або вживання алкогольних напоїв.

Як розрахувати овуляцію по виділенням

Під виділеннями ми розуміємо цервікальний слиз, який зазнає змін в процесі менструального циклу. Отже, ведіть записи про характер виділень кожен день. Проводите пальцями від передньої стінки піхви до задньої. Виділення будуть відрізнятися по консистенції (липка, густа, еластична), за кольором (жовтий, білий, прозорий чи ні), а також за структурою слизу (волога, суха). Як розрахувати овуляцію? В той день, коли виділення відрізняються найбільш високою прозорістю, мають слизьку, еластичну структуру, тоді і відбувається овуляція.

Найбільш точний результат можна отримати, якщо застосовувати всі дані методи для того, щоб розрахувати овуляцію.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.