Як розмножуються їжачки?

Дуже багато людей задаються питанням, «Як розмножуються їжачки?». Заглиблюючись у деталі такого статевого акту, можна подумати, що це дуже боляче. Погодьтеся, не кожен хоче розпороти собі живіт під час сексу, про великі й гострі колючки на спині партнерки. Але, смію Вас запевнити, природа все передбачила, адже їжачки теж люди, точніше ссавці, в сенсі, вони як і всі хочуть розмножуватися.

Штірліц або як розмножуються їжачки

У пошуках відповіді на наш не скромний питання, волею неволею натикаєшся на безліч невірних теорій. Інтернет просто кишить теоріями! Хтось кричить, що їжачки розмножуються брунькуванням, розподілом, відкладають ікру, скидають голки. Більш глибокодумні люди, говорять про те, що їжачки злучаються, притиснувшись, один до одного, так скажімо в місіонерській позі. Ось так само і я натикався постійно то на одну теорію, то на іншу. І в глибоких нетрях інтернету наткнувся на книгу «Штірліц або як розмножуються їжачки». Не маленький працю описати спарювання їжаків аж в цілій книзі, подумав я, але причому тут Штірліц? Як виявилося книга в основному саме про штандартенфюрера СС, а не про їжачків. Але якщо комусь цікаво, знайти її можна тут: Штірліц або як розмножуються їжачки.

Колючий правда спарювання їжаків

Отже, ми підійшли до найважливішого, відкинемо всі забобони, і подивимося правді в очі. Злучаються їжачки точно так само як більшість ссавців. Самка лягати на живіт, пригинає спину, і притискає до тіла голки. Самець тим часом підходить ззаду, і видряпується на неї і робить свою справу. Головний секрет розкритий, і зауважте, веселого в ньому мало.

Розмноження їжачків

Якщо після минулого абзацу, Ви не закрили статтю, значить, Вас цікавить більш науковий опис розмноження їжаків. Єжи — полігамні тварини, на другому році життя у них починається статева зрілість, і вони готові до розмноження. На зимовий час їжаки впадають у сплячку, а значить, життя у них триває періодами. Отже, як і в багатьох тварин, період розмноження у їжаків починається навесні, квітень — травень, і може тривати до кінця літа. Термін виношування дитинчат приблизно дорівнює — 49 днів. Самка за рік приносить одне, а найактивніші самки два потомства в сезон. Зазвичай народжується від двох до восьми дитинчат, але вони часто вмирають, тому що не в змозі набрати достатньо жиру для зимової сплячки. Після двох місяців, молодняк готовий до самостійного життя, після цього молоді їжаки йдуть, і ніколи більше не повертаються до матері.

Як розмножуються їжачки в домашніх умовах?

Домогтися потомства у їжаків в домашніх умовах складно, тут головне правильно вибрати період, коли особини будуть готові до спаровування, і звести їх. Їжачки, нічні тварини, не забувайте про це, в основному вони будуть спати, поки Ви спите. Якщо самка принесла потомство, через 3-4 тижні необхідно буде переводити дитинча на м’ясний корм. Всупереч поширеній думці, їжаки — хижі тварини, так що слід відразу викинути з голови думки про те, що їжачки ходять по лісу, збирають ягідки та грибочки. Перехід на м’ясну їжу здійснюється поступово, можна давати дитинчатам м’ясний фарш, перемішаний зі звареним круто яйцем. Так же годувати його можна пшоняною кашею на молоці. Частку молочних продуктів поступово знижують і переводять на раціон дорослих особин. Основу харчування дорослих їжаків становить дрібно нарізане м’ясо, добре підійдуть комахи і личинки. Якщо у Вас вдома більше одного їжака дорослого їжака, тримати їх потрібно в різних клітинах. Єжи — одиночки, в одній клітці варто тримати тільки молодняк або пару в період розмноження. Не бійтеся знову роз’єднувати пару, після розмноження, їжаки полігамні тварини, ніяких порушень і стресів це у них не викличе. Так само важливий момент у житті їжака, це сплячка, не впали у зимову сплячку їжаки часто гинуть. Сплячка починається в районі кінця жовтня, початку листопада, перед цим періодом їжака потрібно посилено годувати, щоб він набрав жирову масу. Так само слід підготувати їм місце для сплячки, в якому температура не буде перевищувати 5-ти градусів. Цілком згодитися лоджія або гараж.

Сьогодні на один одвічне питання стало менше. Розмноження їжаків більше не є таємницею, так що розводите їжаків і розмножуйтеся самі, це приємно і корисно.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.