Як розігнати процесор через біос?

Багато чого в роботі нашого персонального комп’ютера залежить від центрального процесора. Не секрет, що можна максимально оптимізувати роботу всіх пристроїв комп’ютера. Це стосується і центрального процесора. Давайте дізнаємося як можна розігнати центральний процесор за допомогою біоса. Отже:

Як розігнати процесор через біос?

Перше, що потрібно зробити для того, щоб розгін процесора через біос закінчився вдало, — це потрапити в біос. Після того, як ви опинилися в біосі, можна починати маніпуляції. Пам’ятайте про те, що недосвідчений користувач може зіпсувати комп’ютер при спробі зміни роботи процесора. Тому якщо ви не впевнені в своїх силах, то краще скористатися спеціальними програмами, призначеними для поліпшення ефективності роботи центрального процесора. Як приклади таких програм, можна згадати утиліти ClockGen і EasyTune5.

Ну а ось, що потрібно зробити для того, щоб розігнати процесор через біос:

 • Спробуємо розігнати процесор через збільшення частоти роботи шини.
 • Для цього нам потрібно зробити так, щоб пам’ять комп’ютера не вставала на шляху зростання продуктивності.
 • Знайдіть в біосі параметр, який відповідає за частоту роботи пам’яті і встановіть його на самий мінімум. Також необхідно підняти значення таймінгів пам’яті — це потрібно для стабільної роботи системи. Збережіть зміни в біосі і перезавантажте комп’ютер. За допомогою цього можна розігнати процесор через біос.
 • понизьте частоту шини HyperTransport до 400 або 600 МГц.
 • Тепер можна приступати до безпосереднього розгону процесора. Знайдіть параметр, який управляє частотою FSB.
 • Потрібно змінити цей параметр в сторону збільшення. На жаль, ніхто з програмістів не дасть вам точне значення збільшення частоти, тому що багато чого залежить від вашого комп’ютера. Особливості системи охолодження, тип і вид материнської плати, конфігурація чіпсета — все це впливає на те, наскільки можна збільшити частоту FSB. Спробуйте почати з малого. Збільшіть частоту не більше, ніж на 10 Гц. Перевірте стабільність роботи процесора, завантаживши Windows. Головне не допускати підйому температури процесора, тому що великий розігрів може привести до повної поломки комп’ютера. Не слід допускати нагрівання процесора вище 60 градусів. Чим холодніше процесор, тим краще це для його стабільної роботи. Ось, як розігнати процесор через біос.
 • Ми сподіваємося, що дані рекомендації допомогли вам. Необхідно визнати, що інструкції в даній статті носять поверхневий характер і розраховані на людей, які добре орієнтуються в біосі. Саме тому ми пропонуємо вам посилання на статтю, в якій повно описаний процес розгону системи. Ось посилання: як розганяти процесори.

  Удачи!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.