Як роблять медикаментозний аборт: під наглядом лікаря

Медикаментозний аборт — це переривання вагітності на ранніх термінах, яке викликається за допомогою препаратів міфепристон та мізопростол. Такий аборт можна робити до дев’ятого тижня вагітності.

На першому етапі процедури лікар дасть вам таблетку міфепристону, і ви приймете її орально в його присутності. Потім, протягом наступних 24-72 годин, вдома, потрібно прийняти другий препарату — мізопростол. Він викликає сутички і викидень. Використання міфепристону та мізопростолу ефективно в 95-97% випадків.

Як це працює

Мифепристон блокує вироблення прогестерону, гормону, який також називають «гормоном вагітності». Через це стінки матки не можуть більше утримувати плід, шийка матки починає розм’якшуватися і може початися кровотеча. Через шість-вісім годин після прийому мізопростолу відбувається безпосередньо аборт, тобто вигнання ембріона з матки.

Жінка сама вирішує, коли саме приймати мізопростол і таким чином може контролювати хід аборту.

Застосування

На прийомі у лікаря вас обстежують за допомогою УЗД, щоб переконатися, що термін вагітності менше восьми тижнів. Доктор вивчить ваш анамнез і, якщо вирішить, що вам можна робити медикаментозний аборт, докладно розповість про дію міфепристону та мізопростолу й відповість на ваші питання. Коли ви приймете міфепристон, вам дадуть упаковку з чотирма таблетками мізопростолу — їх потрібно буде прийняти, як ми вже говорили, протягом наступних 24-72 годин. Якщо така доза не зможе викликати викидень, зверніться до лікаря.

Чого очікувати

Кровотеча може розпочатися відразу після прийому міфепристону. Залежно від особливостей організму, кровотечі бувають різними: у когось легке і швидко проходить, у когось — сильне і тривале. У більшості жінок кровотеча починається тільки після прийому мізопростолу.

Вже через двадцять хвилин можуть початися спазми, піде кров зі згустками. Спазми можуть носити хвилеподібний характер. Кровотеча після медикаментозного аборту звичайно сильніше, ніж після міні-аборту.

Подальший догляд

Через два тижні після аборту вам потрібно буде пройти обстеження, щоб переконатися, що процес завершений. Якщо (хоча вірогідність цього дуже мала) до того часу викидень не відбувся, вам зроблять вакуумну аспірацію (вакуумний аборт).

Побічні ефекти

Більшість побічних ефектів, які взагалі можуть бути у медикаментозного аборту, викликається другий таблеткою, мізопростол. Серед можливих наслідків його прийому: сильна кровотеча, головний біль, нудота, блювота, пронос, дуже сильні спазми.

Ризики

Вагінальна кровотеча після медикаментозного аборту може бути вкрай сильним. У рідкісних випадках при цьому може знадобитися вакуумна аспірація, і дуже рідко — переливання крові.

Якщо після прийому абортіруется препаратів вагітність продовжилася, високий ризик розвитку серйозних дефектів плоду.

Критерії

Медикаментозний аборт можна робити при наступних умовах:

Термін вагітності менше восьми тижнів.

 • У вас є можливість використовувати телефон і / або транспортний засіб, щоб при необхідності звернутися за допомогою.
 • Ви живете не більше ніж у двох годинах їзди від найближчої лікарні.
 • Ви зможете приходити на обстеження після аборту.
 • Ви погодитеся на хірургічний аборт у разі, якщо медикаменти не спрацюють очікуваним чином.
 • Через ризик появи серйозних ускладнень медикаментозний аборт не рекомендують у таких випадках:

 • У вас коли-небудь були проблеми зі згортанням крові або ви зараз приймаєте антикоагулянти
 • Сильна анемія
 • надниркової недостатності
 • Прийом системних кортикостероїдів протягом тривалого часу
 • Підозра на позаматкову вагітність
 • Спадкова порфірія
 • Алергія на міфепристон, мізопростол та інші простагландіновие препарати
 • Сильний пронос
 • Наступні вагітності

  Не існує даних про те, що прийом міфепристону та мізопростолу якось впливає на наступні вагітності. Тому планувати вагітність можна практично відразу після медикаментозного аборту.

  Не слід плутати абортіруется таблетки з препаратами для екстреної контрацепції. Останні не можуть перервати вже існуючу вагітність. Їх можна купити без рецепта. Міфепристон і мізопростол можна отримати лише за призначенням лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.