Як роблять аборт на пізніх термінах?

Як проходять аборти на пізніх термінах вагітності? Найчастіше підставою для операції буває небажання жінки мати дитину, значно рідше — медичні показання.

Аборти в першому триместрі

Близько 90% всіх абортів роблять на ранньому терміні, тобто в першому триместрі вагітності. До тринадцятому тижні вагітності роблять медикаментозний, вакуумний і хірургічний аборт.

Аборти в другому триместрі

Близько 9% абортів роблять у другому триместрі, в деяких випадках — за вибором жінки. Це можливо, якщо у жінки раптово змінюється рівень достатку, і вона не зможе забезпечити майбутньої дитини: наприклад, якщо вмирає її чоловік, а в неї немає власного джерела доходу. Питання про допустимість такого аборту вирішує спеціальна комісія. Однак частіше пізній аборт роблять за медичними показаннями — якщо, наприклад, УЗД виявило такі генетичні порушення у плода, як синдром Дауна або розщеплення хребта. Більшість жінок, дізнавшись про такі захворювання плоду, погоджуються на аборт.

Аборт на пізніх термінах виробляють кількома способами:

 • Штучні пологи
 • Лікарі викликають пологи за допомогою спеціальних препаратів, і жінка народжує частково розвинувся і нерідко життєздатний плід.

 • Розширення і видалення
 • Шийку матки розширюють інструментами і медичними препаратами. Потім лікар за допомогою спеціальних інструментів проникає в матку, «наосліп» відрізає і витягує назовні частини тіла плоду; череп розчавлюють, щоб його було легше витягти. Нарешті, з матки видаляють плаценту і залишилися частини тіла плода.

 • Розширення і витяг
 • Спочатку розширюють шийку матки. При необхідності плід перевертають, щоб він знаходився ногами вниз. Лікар витягає назовні тіло плоду, за винятком голови. Потім з черепа плода викачують мозок, через що череп руйнується і його можна видалити з матки.

  Думки експертів

  На думку прихильників «права жінки вільно розпоряджатися своїм тілом», штучні пологи можна викликати вже на шістнадцятій тижня вагітності. Але зазвичай таку процедуру не роблять раніше 19 або 20 тижні — це серйозний стрес для жінки. На всю процедуру потрібно два-три дні. Багато досліджень показують, що методи розширення і видалення і розширення та вилучення переважніше штучних пологів.

  Противники ж аборту стверджують, що при штучно викликаних пологах на світ з’являється мертвий або ледь живий плід, який нерідко вмирає на очах у матері. Це неприпустима жорстокість по відношенню до людській істоті і це може мати серйозні психологічні наслідки для матері.

  Аборти в третьому триместрі

  На таких пізніх строках роблять менше одного відсотка всіх абортів. Це дозволяється тільки в разі смерті плоду або серйозної загрози життю і здоров’ю матері.

  Пізній аборт роблять двома способами:

 • Гістеротомія
 • Операція, схожа на кесарів розтин. Робиться із застосуванням місцевої анестезії.

 • Розширення і витяг — як описувалося вище.
 • Настільки пізній аборт може мати серйозні наслідки для здоров’я жінки, як фізичного, так і психологічного. Однак у більшості випадків він робиться по гострій необхідності і у жінки не залишається вибору.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.