Як робити масаж?

Масаж — прекрасний засіб для розслаблення після важкого робочого дня. Ви можете навчитися робити його самі і навчити партнера. Важливо знати основні правила масажу і деякі прості техніки.

Як робити масаж — правила

 • Щоб досягти максимального ефекту від масажу, він повинен проводитися на оголене тіло. Попередньо людині необхідно прийняти душ.
 • Попросіть людини повністю розслабитися, його м’язи повинні бути розслаблені під час масажу.
 • Для масажу не обов’язково використовувати лосьйони, масла або крему. Вважається, що масаж буде більш ефективним, якщо не застосовувати змащувальні засоби.
 • Дотримуйтеся важливого правила в масажі: будь-які рухи виконуйте тільки по ходу лімфатичних шляхів. Тобто, масажуючи шию, рухайтеся від волосся на голові вниз до ключиці. Масаж на руках виконуйте у напрямку від кисті до ліктя, і від ліктя до пахвових западин. Також і з масажем ніг: від ступень до колін, і від колін до паху. Коли людина лежить на спині, масаж на грудях слід робити від грудини до пахв, прямий м’яз живота — зверху вниз, а косі м’язи — знизу вгору. Якщо людина лежить на животі, то поперек, область крижів і таза масажують у напрямку до паху. І запам’ятайте, масаж на лімфатичних вузлах заборонено!
 • Під час масажу час від часу цікавтеся у людини, чи не відчуває він біль. Якщо йому боляче, терміново ослабте масажні прийоми.
 • Думайте про ритм і темпі процедури. Виберіть повільний, середній або швидкий темп масажу і чітко дотримуйтеся його. Середній та повільний темп буде знижувати збудливість нервової системи, заспокоювати, а швидкий темп навпаки підвищувати збудливість нервової системи.
 • Незабаром ви познайомитеся з основними прийомами масажу. Чергуйте сильні по впливу прийоми зі слабкими. Кожний прийом слід повторювати приблизно по 5 разів. Але стежте, щоб між ними не було пауз, від одного прийому відразу ж переходить до іншого.
 • Як робити масаж — техніка

  Детальніше зупинимося на масажі спини. На його виконання піде хвилин 15. Такий масаж і приємний, і корисний. Для початку поговоримо про етапи:

 • Підготуємо людини до майбутнього масажу за допомогою погладжувань. Помістіть обидві долоні на поперек так, щоб великі пальці стикалися. Проведіть ними від попереку до лопаток вздовж хребта. А потім відразу ж розведіть долоні по лопатках. Такі погладжування повторіть 7 раз.
 • Тепер необхідно розім’яти спину в такому ж напрямку. Проводите кісточками пальців по спіралі від поперекового відділу вгору, а далі до лопаток. Намагайтеся захоплювати різні зони спини. Розминання повторюйте в даному напрямку 4 рази.
 • Зараз робота буде проводитися зовнішніми ребрами долонь. Підійдіть до людини з одного боку спини і як би «пиляйте» половину спини ребрами долоні. Обійдіть з іншого боку і повторіть погладжування. Після такого енергійного прийому обов’язково виконайте 4 погладжування (цьому ви вже навчилися раніше).
 • Розкотимо спину людини. Защипніть великим і вказівним пальцями м’язову тканину в області попереку. Перебирайте і «котите» її вгору по напрямку до шиї. З іншого боку спину розгортайте за тим же принципом. В кінці прийому розітріть спину своїми долонями.
 • Наближаючись до завершення процедури масажу, проводите невеликі поплескування по спині людини. Для цього розслабте кисті рук і трохи постукайте долоньками, пройшовши по всій поверхні спини.
 • І нарешті, завершуйте масаж плавними погладжуваннями, як на початку: від попереку до лопаток.
 • Як робити масаж обличчя

  Процедура масажу обличчя, як правило, триває хвилин 10. Правильно робити масаж обличчя, перебуваючи з боку верхівки людини, а не з боку. Починайте масажувати шкіру особи від середини лоба до скронь. Потім переходьте до ніжних погладжувань очей: проведіть пальцями по верхньому століттю, починаючи від внутрішнього куточка ока, наближаючись до зовнішнього, а назад — по нижньому століттю у напрямку до носа. Продовжуйте робити масаж обличчя від середини підборіддя до мочок вух, потім від перенісся до самого кінчика носа, від носа до вух. Переходьте до чуттєвої частини нашого обличчя — до губ: ласкаво проводите пальцями від куточків рота по щоках до вух, а потім від середини верхньої губи до носа і вух. На завершення масажу обличчя ніжно погладжуйте шкіру зверху вниз.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.