Як робити фенечки?

Здавна вважалося, що фенечка — це символ дружніх відносин. Друзі плели їх один одному, вкладаючи теплоту і турботу, а потім змінювалися ними. У наш час, ці звичаї трохи застаріли і фенечки можна побачити і придбати в будь-якому місці. Але вони вже не зберігають в собі ту цінність, так як рідко плетуться вручну, в основному це вже машинна робота. Якщо ви задалися питанням, як робити фенечки, не відкладайте справу в довгий ящик, а беріть нитки, ножиці і приступайте.

Як робити фенечки, для початківців? Необхідно визначити довжину задуманого браслета, щоб вгадати з довжиною нитки. Вона повинна бути в 4 рази довше фенечки, і якщо зап’ясті не сильно велике підійде метр нитки. Однією нитки буде недостатньо, адже самий елементарний браслет складається з 8. Колір вибираємо за бажанням. Потім фіксуємо нитки за допомогою легкого вузлика, щоб вони під час плетіння не перекручувалися. Щоб у перший раз не заплутатися візьміть різнокольорові нитки і розкладіть їх у потрібній послідовності. У питанні, як робити фенечки, відео з уроками стане хорошим помічником.

Отже, беремо крайню нитку праворуч і зав’язуємо 2 вузлика на сусідній ближньої нитці. Якщо все пішло правильно, ці нитки повинні помінятися місцями. Продовжуємо тієї ж ниткою в’язати вузли на наступної. Дійте в тому ж дусі, поки ця нитка не виявиться в лівому крайньому ряду. Далі слід продовжувати працювати за тією ж схемою, за допомогою крайньої правої нитки плести вузлики, перебираючись до лівого краю. Так до тих пір, поки не сплететься браслет потрібної довжини. В кінці знімаємо фіксацію і на кінцях браслета заплітаємо звичайну косичку, для більш зручного прикріплення до руки. Даний варіант плетіння вважається самим легким і називається «косим».

Далі розберемо, як робити фенечки з муліне. В принципі, не важче, ніж зі звичайних ниток. Муліне часто використовують для вишивання, і складається воно з 6-8 тонких ниток. Тому сам браслет вийде, трохи товщі, ніж при використанні звичайних ниток. Щоб звикнути до муліне, спробуємо плести на основі попереднього методу, тільки цього разу почніть не з правого краю, а з лівого. Як робити фенечки, з ниток або з муліне вирішувати тільки вам, так як особливих відмінностей у виробах не спостерігається.

Також існує метод прямого плетіння. Слідуючи йому, краще робити фенечки з стрічок. Виходячи з того, що стрічка повинні бути більше метра, зручніше буде, якщо вона буде замотана в клубок. Беремо кілька стрічок одного кольору — це основа, і одну на ваш розсуд — це фон. Закріплюємо будь-яким зручним способом, щоб фонова стрічка була скраю інших. Починаємо зав’язувати по одному вузлику, плавно переміщуючись в іншу сторону. Потім продовжуємо використовувати цю ж стрічку, тільки пересуваючись вже у зворотний бік. Продовжуємо, поки не дійдемо до потрібної довжини браслета. На основі прямого плетіння робляться фенечки з іменами.

Процес аналогічний вищевикладеному. Тільки тоді, коли доходимо до місця, де ми хочемо написати букву, зупиняємося і йдемо в іншу сторону, обмотуючи головну нитку. Але так, щоб вона могла продовжити свій рух далі.

Для того, щоб зробити фенечку з бісеру, знадобитися капронова нитка або тонка волосінь. Вони продаються в спеціалізованих магазинах. Перед початком беремо необхідну кількість відрізків волосіні і фіксуємо їх на твердій поверхні для подальшого зручності. Потім прикріплюємо до крайньої волосіні ще одну окрему і нанизуємо на неї капсулу бісеру. Потім протягуємо її під такою волосінню і знову нанизуємо капсулу. Повторюємо весь процес, поки не закінчимо перший ряд. Завершуємо, пропускаючи порожню волосінь через все бісеринки. Наступні кроки — аналогічні. Роблячи феньку, початківцям варто пам’ятати, що коли вона буде готова треба проплавити кінці волосіні і закріпити так, щоб вона не розплелися. Можна прикріпити спеціальні застібки. Щоб навчитися робити фенечки, записувати на кружечки по рукоділлю необов’язково. Це досить таки легкий процес, тільки затяжною. Щоб урізноманітнити процес, в інтернеті можна знайти чимало прикладів, які показують, як робити фенечки по схемам.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.