Як реагувати на критику родичів чоловіка: чотири ефективні тактики

Любіть свекра й свекруху , але не виносите, коли вони втручаються у ваше життя зі своїми порадами, особливо щодо виховання дитини? Непрошені поради з виховання дітей і так важко проковтнути, але коли вони одягнені у форму критики ваших методів виховання, легко зірватися і висловити родичам чоловіка все, що ви про них думаєте. Так що ж робити в такій ситуації: підставляти другу щоку або ввічливо не погодитися?

Будьте готові до того, що батьки чоловіка рано чи пізно висловлять свою думку про ваших методах виховання їх дорогоцінного онука, причому об’єктом критики може бути все: раціон харчування, іграшки, час відходу до сну, книги, які ви читаєте дитині. Ваша перша реакція на це втручання буде грубою, і цього слід очікувати, але така поведінка може принести більше шкоди, ніж користі. Є кілька тактик, які допоможуть вам з гідністю вийти з складної і потенційно конфліктної ситуації.

Тактика № 1: не надавайте значення критиці

Якщо ви хочете зберегти мир в сім’ї, найкращий вихід із ситуації — проігнорувати критику, не надаючи їй значення. Вашою реакцією на непроханий рада — замість обурення або обурення — повинна стати привітна усмішка. Посміхніться і скажіть, що ви цінуєте поради, але не будете ними користуватися, поки не проконсультируетесь з педіатром. Після цього слід змінити тему, перевівши розмову в безпечне русло. Немає сенсу намагатися переконати родичів чоловіка в своїй правоті — це марно. Кожен залишиться при своїй думці, навіть якщо будуть наведені переконливі аргументи.

Але пам’ятайте, що ваші слова — не єдине, що сприйме свекруха. Слідкуйте за жестами, мімікою і рухами тіла — мови тіла дуже часто видає наші емоції. Не варто стражденно закочувати очі або несхвально підтискати губи. Подивіться на ситуацію позитивно і з розумінням: батьки вашого чоловіка — це бабуся і дідусь вашої дитини, і вони люблять його не менше, ніж ви.

Тактика № 2: заперечуйте … з повагою

Якщо ви нікому не даєте спуску і не випускаєте можливості висловити свою думку, не варто прикушувати мову, щоб з нього не зірвалося зайвого. Головне — не думка, а те, як воно виражене. Поки ви не злетіли з гальм від обурення, спробуйте відповідати на поради батьків чоловіка з тактом і повагою. Для багатьох жінок непрошені поради і втручання свекрухи — як червона ганчірка для бика. Але спробуйте поглянути на ситуацію крізь призму її прагнення відчути себе корисною і залученої в справи сім’ї. Ну що, вас вже не так тягне влаштувати скандал і піти на конфронтацію?

Ввічливо подякуйте свекруха за проявлений інтерес і мудра порада, а потім поясніть, що вам потрібно самостійно розібратися, тому що ви віддаєте перевагу покладатися на власний досвід. Так ви задовольните потребу висловитися, не наживаючи собі кровного ворога.

Тактика № 3: будьте готові піти на компроміс

Іноді думка сторонньої людини, так би мовити, свіжий погляд з боку, допомагає по-іншому подивитися на ситуацію, в тому числі на виховання дітей. Навіть коли розмова переходить на особистості, а критика стає занадто різкою, намагайтеся слухати неупереджено. Ви можете виявити, що поради батьків чоловіка не позбавлені здорового глузду. Це також дасть вам можливість прийти в себе після такого подвигу, як збереження спокою у відповідь на критику свекрухи.

Тактика № 4: зверніться за підтримкою до чоловіка

Якщо ви відчуваєте, що просто не в змозі слухати критику ваших методів виховання з боку свекрухи, не відповідайте прямо їй. Візьміть тайм-аут і зверніться до чоловіка. Спокійно, без образ і звинувачень, розкажіть йому, що ви думаєте з приводу небажаних коментарів. Попросіть чоловіка виконати роль посередника в наступному розмові з його батьками, тому ваші слова вони можуть сприйняти як образи чи виправдання.

Навіть якщо ви відчуваєте, що вашому терпінню підходить кінець, і ви вже не можете терпіти критику вибраних вами методів виховання, пам’ятайте, що родичі з боку чоловіка діють з кращих спонукань (швидше за все). Ви завжди можете зробити вигляд, що збираєтеся піти раді, а пізніше посміятися над ним в компанії подруги. Ніхто не змусить вас робити щось проти вашого бажання. Зрештою, ви — мати, і тільки ви приймаєте остаточні рішення щодо виховання вашого малюка.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.