Як привчити цуценя до туалету?

Коли в будинку з’являється маленький милий щеня, все крутяться навколо нього, розчулюють його звичкам, пестять його. Проходити час і ми починаємо замислюватися про те, що цуценяті необхідно справляти свою нужду. Але куди? На вулицю виводити його рано, поки малюк не вакцинована. Виникає питання, як привчити цуценя до туалету в спеціально відведеному для нього місці будинку.

Як привчити цуценя до туалету

Розглянемо такий варіант, що цуценя народився не у вас в будинку, тобто ви його взяли у когось зі сторони. Є ймовірність, що цуценя вже привчили ходити в туалет на газетку, в лоток на колишньому місці. В такому випадку ви просто спостерігаєте перший день за щеням і підглядаєте, куди він піде справляти свою нужду. Коли таємне місце виявлено, кладете туди пелюшку або лоток, щоб наступного разу цуценя сходив у туалет і не доставив вам зайвого клопоту.

Перейдемо до іншого випадку, коли це маленьке диво і не підозрює, що доставить вам чималих клопотів, якщо справить свої потреби на світле чисте покриття підлоги. Якщо у вас саме так йдуть справи, то необхідно в перші дні стежити за поведінкою щеняти дуже уважно, щоб привчити його до туалету. Коли цуценя починає крутитися на одному місці і намагається присісти, це явна ознака того, що він хоче в туалет. Дуже акуратно і плавно підійдіть до малюка і віднесіть його в лоток або на пелюшку. Після того, як щеня зробить всі свої справи в це місце, ви повинні його хвалити з радісними інтонаціями в голосі, гладити і пригостити чимось смачненьким. Щеня запам’ятає таке заохочення через пару-трійку раз і привчиться до туалету дуже швидко.

Ми розуміємо, що перебувати цілий день біля цуценя неможливо, у вас є свої справи і турботи. Тому відкриємо вам маленький секрет … Найчастіше щенята ходять в туалет після прийняття їжі, коли награються і відразу після сну.

Правила: як привчити цуценя до туалету

 • Якщо щеня заграється і зробить калюжу в цей час, не варто його лаяти, як надходять недосвідчені власники собак. Він ще зовсім маленький і його промахи не повинен стати причиною психосоматичного захворювання і навіть патологією в поведінці, після того, як суворий господар полає і покарає його в дитинстві. Такі казуси під час гри можуть траплятися навіть у тих щенят, які навчилися ходити в туалет на вулицю. Запам’ятайте головне правило: чим більше ви проявите любові та розуміння до цуценяти, тим краще він буде піддаватися вихованню.
 • Також не переривайте щеня, якщо він вже справляє нужду в недозволеному місці. Дочекайтеся завершення процесу. Вже пізно махати кулаками. Можна строгим тоном сказати щось цуценяті, посварити його, але це має йти відразу після скоєного. Лаяти щенят через кілька годин після провини не тільки не має сенсу, але і дуже непедагогічно, адже малюк навіть не зрозуміє, в чому він провинився. Головна порада: тримайте цуценя постійно в полі зору, поки привчаєте його до туалету.
 • Деякі досвідчені собаківники радять застелити вся підлога кімнати пелюшками або газетами, а з часом поступово прибирати деякі пелюшки. Залишати потрібно ті, куди найчастіше ходить щеня.
 • Через деякий час цуценяті можна буде виходити на вулицю. Але маючи стару звичку ходити вдома в лоток, щеня буде гуляти, гратися на вулиці, і тільки вдома справляти нужду. Не переживайте, з цим впоратися набагато легше. Гуляйте з щенятами довше, ніж зазвичай. Не допомогло? Тоді підведіть цуценя до чужих купках, дозвольте понюхати їх. Таким чином, вихованець зрозуміє, що на вулиці ходити в туалет теж можна і привчитися до цього. Як тільки він сходить в туалет на вулиці, діємо як на початку: радісно хвалимо цуценя і пригощаємо його чимось смачненьким.
 • Привчити цуценя йорка до туалету можна точно такими ж методами. А ще рекомендують змочити шматок газетки в сечі і покласти його в лоток, куди повинен ходити йорк. Дайте йому обнюхати це місце.

  З цими правилами і вірним заохоченням свого вихованця Ви привчите до туалету цуценя досить швидко, а також підготуєте його до інших виховним моментам.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.