Як прискорити пологи: народні і медикаментозні способи

Жінки, як правило, вважають початком пологів перші сутички або відхід навколоплідних вод. З точки зору лікарів, активна фаза пологів починається, коли шийка матки розширюється на три-чотири сантиметри — до цього часу майбутня мама вже протягом декількох годин може відчувати болючі перейми і їй здається, що активна фаза почалася вже давно.

Як правило, перші пологи можуть тривати досить довго — але вони рідко тривають більше вісімнадцяти годин. Тривалість других пологів зазвичай становить п’ять-шість годин, рідко — більше дванадцяти годин.

Як правило, основними причинами повільних пологів є положення дитини в матці, недостатньо сильні перейми і проблеми, пов’язані з формою і розміром тазу.

Дуже швидкі пологи можуть бути не менш нудними, що дуже тривалі. Ті мені менш, в деяких випадках пологи потрібно прискорити.

Що можна зробити

У деяких лікарнях існує практика прискорювати пологи, якщо шийка матки розширюється повільніше, ніж на один сантиметр на годину. Однак кожен випадок унікальний, і лікар може робити вибір в залежності від стану пацієнтки.

Можна спробувати прискорити пологи самостійно. Для цього існують прості прийоми — вони не завжди ефективні, але можуть допомогти саме вам.

 • Якщо ви лежите в палаті, встаньте і пройдіться. Рух може посилити сутички і прискорити розширення матки.
 • Сходіть в туалет. Повний сечовий міхур може сповільнити перехід пологів в активну фазу, не даючи голівці дитини опуститися досить низько.
 • Прийміть теплу ванну душ — іноді це також підсилює сутички.
 • Відомі випадки, коли для прискорення пологів використовувалася акупунктура і гіпноз, але такі можливості є далеко не у всіх клініках і не кожен лікар схвалить використання таких методів в такий важливий момент.
 • Попросіть лікаря або медсестру докладно розповісти вам про те, що зараз відбувається у вашому організмі. Це може звучати фантастично, але візуалізація внутрішніх процесів дійсно може допомогти прискорити їх.
 • Прогуляйтеся. Часто навіть невелика зміна обстановки допомагає прискорити пологи. Якщо у лікарні, пройдіться по коридорах свого відділення, якщо вдома — вийдіть подихати свіжим повітрям. Обов’язково візьміть з собою на прогулянку мобільний телефон, а краще — партнера, друга або родича.
 • Пийте більше води; якщо хочете — перекусіть. Зневоднення може сповільнити пологи. А енергія, яка надходить разом з їжею, скоро дуже знадобиться вашому організму.
 • Цей метод перед пологами може здатися недоречним, але деякі фахівці говорять, що секс допомагає прискорити пологи. Цілком можливо, що процес, який дав початок вагітності, допоможе її завершити, однак якщо перейми вже почалися — цей спосіб прискорення пологів підійде не багатьом.
 • Зробіть собі масаж ступень і легкий масаж живота — просто погладжуйте його круговими рухами. На ступнях є точки, які імовірно можуть викликати родові перейми. Дія цього методу не має наукових обгрунтувань, однак нерідко виявляється дієвим на практиці.
 • Якщо жоден з перерахованих способів не допомагає прискорити пологи, може бути прийнято рішення давати пацієнтці сінтоцінон — синтетичний аналог окситоцину, гормону, який виробляється під час пологів.

  При цьому лікар повинен постійно стежити за пульсом дитини. Сінтоцінон може викликати надмірну стимуляцію матки, дуже сильні і часті скорочення матки, що стане причиною сильного стресу для дитини. Оскільки він робить сутички більш інтенсивними, майбутній мамі може знадобитися знеболення. Іноді пропонують зробити знеболювання ще до початку введення сінтоцінона.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.