Як приймати утрожестан розповість акушер-гінеколог

загрузка...

Утрожестан — це гормональний препарат, до складу якого входить жіночий статевий гормон прогестерон. Такі препарати може призначати тільки лікар після попереднього обстеження і в індивідуально підібраній дозі. Тривалість курсу лікування та шлях введення препарату в організм також визначається лікарем.

Про препарат

Діючою речовиною Утрожестану є прогестерон — гормон другої половини менструального циклу жінки. Прогестерон пригнічує розростання ендометрія (слизової оболонки порожнини матки) і змушує ендометрій секретувати — виділяти секрет, багатий речовинами, необхідними для розвитку зародка після настання вагітності.

Одночасно з початком вагітності прогестерон пригнічує «всі спроби» м’язового шару матки скоротитися і видалити з матки плід, тобто прогестерон попереджає мимовільні викидні в перші двадцять тижнів вагітності. Після цього терміну його вже не застосовують через ризик токсичного впливу на печінку.

Випускається утрожестан в спеціальних м’яких желатинових капсулах, в яких знаходиться однорідна масляна суспензія білого кольору. Капсули можна приймати всередину або вводити в піхву, в залежності від того, як призначить лікар. Іноді призначають одночасний прийом капсул всередину з введенням їх інтравагінально.

Як правильно приймати утрожестан всередину

При призначенні Утрожестану всередину необхідно провести повне обстеження жінки, так як утрожестан має ряд протипоказань і побічних ефектів. Найсерйознішими протипоказаннями для призначення Утрожестану всередину є підвищена згортання крові (схильність до тромбозів, які прогестерон може і сам викликати), важкі захворювання печінки з порушенням її функції (утрожестан може надавати токсичну дію на печінку) і злоякісні захворювання молочних залоз і статевих органів жінки ( стимулюється їх зростання). Є і ще ряд протипоказань для призначення Утрожестану всередину.

Призначають утрожестан при захворюваннях і станах, викликаних дефіцитом прогестерону. Капсули проковтують не розжовуючи і запивають водою.

При недостатності другої фази менструального циклу можуть розвиватися такі захворювання, як передменструальний синдром, дисменорея (хворобливі місячні), мастопатія. Утрожестан в цьому випадку призначають внутрішньо по 100 мг двічі на день або по 100 мг вранці і 200 мг ввечері. Лікування проводиться в другій половині менструального циклу з 16-17 по 25-26 день.

Якщо утрожестан вводиться в рамках замісного лікування жінкам в клімактеричному періоді і під час менопаузи, то його призначають разом з естрогенами. Утрожестан в цьому випадку призначають по 100 мг двічі на добу протягом двох тижнів під час клімаксу і по 100 мг на добу безперервно під час менопаузи.

При загрозі мимовільного викидня або для профілактики звичних викиднів утрожестан призначають по дві капсули по 200 мг два рази на добу (400 мг на добу). Або в іншій дозі, підібраній лікарем індивідуально.

Як правильно вводити утрожестан інтравагінально

Якщо утрожестан призначений інтравагінально, то капсули вводять у піхву якомога глибше один або два рази в день. Якщо утрожестан призначений один раз на день, то його вводять ввечері, перед сном. Часто лікар призначає одночасно прийом капсул всередину і введення інтравагінально. При інтравагінальному введенні велику кількість прогестерону концентрується в стінках матки, що є ефективним, наприклад, при загрозі викидня.

Показаннями для застосування Утрожестану інтравагінально є порушення менструального циклу при частковому дефіциті прогестерону. У цьому випадку утрожестан інтравагінально призначають по капсулі 100 мг двічі на день протягом десяти днів так само, як і внутрішньо, з 16-17 по 25-26 день циклу.

Іноді утрожестан застосовують на тлі введення жіночих статевих гормонів естрогену — таке лікування проводиться в тому випадку, якщо яєчники жінки зовсім не функціонують. Утрожестан при цьому вводиться за наступною схемою: одну капсулу 100 мг вводять на ніч на 13 і 14 дні менструального циклу, після чого вводять по 100 мг двічі на добу (вранці та ввечері) з 15 по 25 день циклу. З 26 дня циклу і якщо почнеться вагітність, доза препарату збільшується на 100 мг на добу кожного тижня, досягаючи 600-800 мг на добу, розділених на три прийоми. Тривалість курсу — не менше двох місяців.

При загрозі мимовільного викидня або при звичних викиднях утрожестан призначають інтравагінально на терміні не пізніше двадцятого тижня вагітності по 100-200 мг двічі на добу рази на добу.

Правильний прийом Утрожестану, який допоможе даній конкретній жінці може призначити жінці тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.