Як приймати мастодинон — тільки за призначенням лікаря

Про те, як приймати мастодинон, написано в інструкції. Але крім інструкції існує і безліч розробок з лікування різних гормональних порушень мастодиноном. Тому лікарі не завжди дотримуються інструкції при призначенні цього препарату.

Основні принципи застосування мастодинона

Мастодинон випускається у вигляді таблеток і крапель німецької фармацевтичної компаніемй Біонорика. Як рослинний і нетоксичний препарат без виражених побічних ефектів і протипоказань, мастодинон діє повільно. Всі гормональні зміни повільно змінюють стан тканин жіночих статевих органів та молочних залоз. Тому головною умовою ефективності мастодинона є його тривале застосування. Призначають його зазвичай на термін від трьох місяців до півроку і більше, застосовуючи протягом усього менструального циклу, включаючи і час менструальної кровотечі. Мастодинон можна поєднувати з іншими методами лікування і лікарськими препаратами.

Важлива регулярність застосування мастодинона. У цьому допомагає те, що його приймають двічі на день і у жінки є можливість вибрати ту лікарську форму, яка їй більше підходить (таблетки або краплі). Таблетки запивають невеликою кількістю води, а краплі приймають, розводячи їх водою. Флакон із краплями перед вживанням обов’язково збовтують.

Як приймати мастодинон при мастопатіях

Мастодинон допоможе тільки при початковій стадії захворювання — дифузної (поширеною) фіброзно-кістозної мастопатії. У цьому випадку нормалізація гормонального фону і зворотні процеси в молочній залозі будуть добре видні вже через три місяці. А помітити поліпшення жінка може ще раніше — через півтора місяці.

Тому при мастопатіях мастодинон зазвичай призначають по таблетці або по 30 крапель двічі на день протягом трьох місяців. Якщо стан жінки покращився, але циклічні болю і набухання молочних залоз її все ще турбують, то з інтервалом в один-два місяці курс лікування мастодиноном призначається повторно. Таких курсів може бути декілька, до тих пір, поки у жінки не настане стійке поліпшення. Безумовно, все лікування повинно проводитися тільки під наглядом лікаря — це дуже важливо, так як мастопатія вважається передракових захворюванням і потрібно вчасно помітити ознаки пухлини, що розвивається.

При лікуванні мастодиноном жінка повинна знати, що якщо після його відміни симптоми захворювання з’являються знову, то повторний курс лікування може призначати тільки лікар.

Як приймати мастодинон при порушеннях менструального циклу у підлітків

При порушеннях менструального циклу важливо почати лікування якомога раніше, як тільки у дівчинки встановиться менструальний цикл. Так, є дослідження по застосуванню мастодинона у дівчаток-підлітків від 13 до 18 років. Застосовується він при різних проблемах: при міжменструальних кровотечах, тривалих і рясних менструальних кровотечах, при повній відсутності менструації або при мізерних менструаціях, а також при передменструальному синдромі.

Підліткам з порушеннями менструального циклу мастодинон призначається безперервно протягом трьох місяців. Одночасно рекомендується призначати вітамінотерапію (вітамін Е протягом усього циклу, аскорбінова кислота — в першій фазі циклу, фолієва кислота — в другій фазі циклу) і фізіопроцедури у вигляді ендоназального (в порожнині носа) гальванізації з вітаміном В1 та хлористим кальцієм. На ніч призначаються заспокійливі засоби.

Після проведеного курсу лікування більш ніж у половини дівчаток проблеми зникають. Якщо таке лікування не допомагає і менструальний цикл не відновлюється, то їм надалі призначається корекційна гормональне лікування.

Як приймати мастодинон при порушеннях менструального циклу і безплідності

Порушення другий (прогестероновою) фази менструального циклу часто призводять до безпліддя. При цьому зовсім не обов’язково починати лікування з гормонів. Досить часто регулярний прийом мастодинона допомагає впоратися з проблемою.

У таких випадках мастодинон призначається на більш тривалий термін від трьох місяців до півроку, а іноді й на рік. Курс може носити як переривчастий (по три місяці поспіль з перервами в один-два місяці), так і безперервний характер. При такому курсі лікування приблизно у половини жінок відновлюється менструальний цикл і настає вагітність. Тим же, у кого менструальний цикл не нормалізувався, призначають гормональну терапію.

Ефективність, нешкідливість і хороша переносимість мастодинона дозволяють призначати його при лікуванні різних гінекологічних захворювань. Але основне застосування цей препарат знайшов при лікуванні дифузних мастопатій і порушень менструального циклу, пов’язаних з недостатньою секрецією прогестерону.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.