Як приймати лляне масло: про курс лікування

загрузка...

Лляне масло не є лікарським препаратом , тим не менш, дуже важливо приймати його правильно, у відповідності з інструкцією, розробленою виробників. Тільки в цьому випадку можна домогтися найкращого ефекту — позитивного впливу на обмін речовин.

Лляне масло і його вплив на організм людини

Лляне масло є висихає рослинним маслом. Висихають масла містять велику кількість гліцеридів ліноленової кислоти. Воно має приємний смак і запах і містить велику кількість поліненасичених жирних кислот (ПНЖК), в тому числі незамінних. Організмом лляне масло засвоюється на 98%. Добова потреба людини в поліненасичених жирних кислотах становить 1-2% калорійності добового раціону або 3-6 г лінолевої кислоти в добу.

Під дією ПНЖК поліпшуються всі види обміну речовин, особливо активний вплив вони чинять на жировий обмін. Це властивість дозволило застосовувати лляне масло в якості біологічно активної добавки до їжі при головному «злі» нашого часу — атеросклерозі. Як відомо, при атеросклерозі на стінках кровоносних судин відкладаються атеросклеротичні бляшки, які заважають циркуляції крові.

На тлі атеросклерозу розвиваються такі хронічні захворювання, як ішемічна хвороба серця, атеросклероз судин головного мозку, облітеруючий ендартеріїт і так далі. Тому атеросклероз є предметом пильної уваги лікарів усіх спеціальностей.

Лляне масло сприяє зниженню ознак атеросклерозу, поліпшення стану органів кровообігу, зниження маси тіла, поліпшенню роботи органів травлення і щитовидної залози.

Як правильно приймати лляне масло при різних захворюваннях

Лляне масло рекомендується приймати внутрішньо дорослим та дітям старше 12 років.

При атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, атеросклерозі судин головного мозку, облітеруючому ендартеріїті лляне масло сприяє прискоренню розкладання і і виведення з організму ліпідів, в тому числі «шкідливого» холестерину. Приймають його в такому випадку по столовій ложці двічі на день під час їжі. Корисно додавати лляне масло в салати, вінегрети, в каші і в деякі другі страви за смаком. Це забезпечує добову потребу в ненасичених жирних кислотах. З профілактичною метою лляне масло приймають курсами, протягом місяця, з лікувальною метою — протягом двох-трьох місяців.

Лляне масло в капсулах приймають по три капсули двічі на день під час їжі. Ця форма БАДа рекомендується дорослим та дітям старше 14 років. Курс лікування — один-два місяці, повторювати його можна двічі в рік.

Такі ж курси лікування і профілактики можна проводити при цукровому діабеті — в цьому випадку лляне масло відновить вуглеводний і жировий обмін, очистить і зміцнить стінки кровоносних судин.

Показаний прийом лляної олії при порушеннях жирового обміну. При ожирінні воно прискорює жировий обмін і виведення жиру з організму. При регулярному, курсами, вживанні лляної олії можна значно знизити вагу, не вдаючись при цьому до екстремальних дієт.

Дуже позитивно впливає лляне масло на стан органів травлення. Тут також дуже важливий курсової багаторазовий прийом — тільки тоді стане помітно поліпшення роботи цих органів. Всі органи шлунково-кишкового тракту і печінка потребують поліненасичених жирних кислотах для регуляції обмінних процесів.

Не менш потребує такої «підгодівлі» і щитовидна залоза, яка впливає на всі органи і системи організму. Зниження або посилення функції щитовидної залози може важко відбитися на стані організму в цілому. Прийом лляної олії нормалізує дію цього органу внутрішньої секреції.

Стан статевої сфери також знаходиться в полі діяльності лляної олії — за допомогою ПНЖК воно зміцнює кровоносні судини, що забезпечують кров’ю статеві органи, і улучают в них обмінні процеси.

При зниженні імунітету ПНЖК, які надходять в організм з лляною олією, вплітаються в обмінні процеси та сприяють відновленню клітинного та гуморального імунітету. Дуже важливо при цьому, щоб прийом лляної олії не був одноразовою акцією, а проводився регулярно у відповідності з інструкцією.

Велике значення має лляне масло для лікування багатьох захворювань шкіри. Його рекомендується приймати при псоріазі, алергічних шкірних захворюваннях, деяких аутоімунних шкірних захворюваннях (наприклад, при системному червоному вовчаку) і так далі.

У косметології лляне масло застосовують як усередину, так і зовнішньо, у вигляді кремів і мазей — це покращує стан шкіри та її придатків — волосся і нігтів.

Лляне масло прекрасний натуральний продукт, використовувати який потрібно правильно.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.