Як приймати лазолван: за консультацією краще звернутися до лікаря

загрузка...

Лазолван випускається в декількох лікарських формах — у вигляді таблеток, сиропу і розчину. Підібрати найбільш відповідну для даного хворого лікарську форму та її оптимальне дозування допоможе лікар, він же визначить тривалість курсу лікування лазолванів.

Лазолван і його лікарські форми

Лазолван — це лікарський препарат з муколітичних (розріджують мокротиння) і відхаркувальним ефектом, активним діючою речовиною якого є амбросол — продукт обміну бромгексину. Бромгексин і сам застосовується як протикашльовий засіб, але лавзолван діє швидше й ефективніше. Крім муколітичну та відхаркувальну дію він ще збільшує синтез сурфактанту — речовини, яка не дозволяє спадаться стінок альвеол і дрібних бронхів.

Виробляє лазолван німецька фармацевтична компанія Берінгер Інгельхайм Інтернешнл ГмбХ в різних лікарських формах: у вигляді таблеток, сиропу і розчину. Незважаючи на те, що лазолван нетоксичний препарат і майже не має побічної дії, він повинен прийматися за призначенням лікаря для того, щоб вчасно виявити ускладнення і призначити комплексне лікування.

Як приймати лазолкан в таблетках

Лазолван в таблетках призначають дорослим і дітям після 12 років частіше при гострих захворюваннях середніх і нижніх дихальних шляхів. Особливо ефективні таблетки Лазолван при сезонних вірусних інфекціях, ускладнених бронхітом або пневмонією.

Часто такі ускладнення починаються з сухого нав’язливого кашлю, який заважає хворим спати і значно погіршує загальний стан. Лазолван в такому випадку призначають по одній таблетці (30 мг) тричі на день після їди, запиваючи водою або рідинами. Якщо кашель дуже сильний, то дозу збільшують до чотирьох таблеток в день і приймають по дві таблетки двічі на день. Тривалість курсу лікування визначається лікарем.

У деяких випадках призначають поєднане застосування лазолван в таблетках і в розчині у вигляді інгаляцій. Але добова доза препарату не повинна бути вище рекомендованої.

Як приймати лазолван в сиропі

Лазолван в сиропі випускається у флаконах по 100 мл. Сироп буває двох видів: з вмістом у одній чайній ложці (5 мл) 15 або 30 мг амброксолу. Приймають сироп в основному діти, але можна приймати його і дорослим. Сироп з вмістом 15 мг амброксолу в 5 мл має малиновий смак, а з вмістом 30 мг в 5 мл — апельсиновий.

Приймають сироп після їди, запиваючи його водою, чаєм, фруктовим соком, молоком і так далі. Тривалість прийому визначається лікарем.

Сироп Лазолван (5 мл — 15 мг) призначають у наступних дозах:

 • дорослим і дітям старше 12 років — по дві чайні ложки (10 мл) три рази на день;
 • дітям віком від шести до 12 років — по одній чайній ложці (5 мл) два-три рази на день;
 • дітям у віці від двох до шести років призначають по половині чайної ложки (2.5 мл) три рази на день;
 • дітям до двох років — по половині чайної ложки (2,5 мл) два рази на день.
 • Сироп Лазолван (5 мл — 30 мг) призначають дітям після 6 років і дорослим в таких дозуваннях:
 • дорослим і дітям старше 12 років призначають — по чайній ложці (5 мл) тричі на день;
 • дітям віком від шести до 12 років — по половині чайної ложки (2,5 мл) два — три рази на день.
 • Як приймати лазолван в розчині всередину

  Лазолван в розчині можна приймати всередину, а можна використовувати для проведення інгаляцій. В 1 мл розчину (25 крапель) міститься 7,5 мг аброксола.

  Всередину розчин Лазолван застосовують після їди, запиваючи його будь-якою рідиною. Дорослим і дітям старше 12 років розчин Лазолван призначають по 4 мл (100 крапель) тричі на день. Дітям молодше 12 років доза препарату призначається відповідно до віку:

 • дітям до 2-х років по 1 мл (25 крапель) двічі на день;
 • дітям від 2-х до 6 років по 1 мл три рази на день;
 • дітям старше 6 років по 2 мл (50 крапель) 2 або 3 рази на день.
 • Лазолван в розчині у вигляді інгаляцій

  У вигляді інгаляцій розчин Лазолван застосовується при будь-яких запальних захворюваннях бронхів і легенів. Але частіше інгаляції все ж призначають при хронічних захворюваннях легенів — хронічних бронхітах, особливо, якщо вони супроводжуються порушенням прохідності бронхів. Добре допомагають інгаляції з лазолванів при бронхоектатичної хвороби, коли в бронхах утворюються розширення, наповнені гноєм. При бронхіальній астмі лазолван у вигляді інгаляцій добре розріджує і виводить в’язкої склоподібної мокротиння, яка утворюється при нападі бронхоспазму.

  Інгаляції проводяться допомогою небулайзера — апарату, який переводить лікарський розчин в аерозоль. Лазолван при цьому наполовину розводять фізіологічним розчином і підігрівають до температури тіла Дорослим і дітям старше шести років застосовують по 2-3 мл розчину Лазолван на інгаляцію, і роблять одну — дві процедури в день. Дітям до 6 років для інгаляції застосовують не більше 2 мл розчину Лазолван і проводять одну-дві процедури в день.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.