Як приймати дюфалак: строго по інстукціі

Дюфалак містить лактулозу і належить до групи проносних препаратів, що застосовуються для лікування закрепів. Приймати дюфалак не можна при підвищеній чутливості до лактулози і інших інгредієнтів препарату, а також при галактоземії (рідкісному спадковому захворюванні, що викликає порушення обміну речовин) і непрохідності кишечника.

Прийом ліки

Хоча дюфалак — досить м’яке проносне, не викликає серйозних побічних ефектів, приймати цей препарат необхідно в суворій відповідності з інструкціями виробника, зазначеними на упаковці. Сироп дюфалак можна змішувати зі звичайною водою або фруктовим соком або пити в чистому вигляді, відмірюючи дозу ложкою або мірним стаканчиком. Після прийому препарату до початку його дії може пройти два-три дні, після чого дозу Дюфалака можна зменшувати.

При запорах рекомендована доза Дюфалака для дорослих становить п’ятнадцять мілілітрів двічі в день. Для дітей у віці від п’яти до десяти років звичайна доза препарату — десять мілілітрів двічі в день. Для дітей у віці до п’яти років рекомендується не більше п’яти мілілітрів сиропу двічі на день. Дюфалак вважається безпечним для дітей у віці до року, рекомендоване дозування для дітей молодше одного року становить два з половиною мілілітра препарату двічі на день. При печінковій енцефалопатії стандартна рекомендована доза препарату для дорослих становить від тридцяти до п’ятдесяти мілілітрів препарату три рази на день.

При можливої передозуванні препарату необхідно звернутися до лікаря — передозування може викликати інтенсивну діарею. Забувши прийняти одну дозу Дюфалака, не приймайте дві дози одночасно. Лактулоза в рідкій формі може злегка змінити колір — невелике потемніння абсолютно нешкідливо, проте не можна приймати дюфалак, якщо рідина стала дуже темною, змінила консистенцію (сироп став більш рідким або більше густим).

Як приймати дюфалак при вагітності

Якщо ви вагітні, плануєте завагітніти або годуєте грудьми, приймати дюфалак самостійно не рекомендується — спочатку краще проконсультуватися з лікарем. Приймати дюфалак при вагітності або годуванні груддю після консультації з лікарем в більшості випадків можна в стандартних дозах.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.