Як приймати аевіт: на консультації у лікаря

загрузка...

Аевіт — комплексний лікарський препарат, який містить великі дози вітамінів А і Е і застосовується тільки за призначенням лікаря. Він же визначає дозування препарату і тривалість курсу лікування. Але пацієнт часто хоче знати, що це за препарат і навіщо його призначають.

Що за препарат аевіт

Аевіт містить жиророзчинні вітаміни А і Е, тому його випускають у вигляді масляного розчину в капсулах для прийому всередину. У кожній капсулі містяться дози вітамінів у багато разів перевищують профілактичні дози, які містяться в звичайних вітамінно-мінеральних комплексах. Обидва вітаміни при передозуванні можуть призвести до гострого або хронічного отруєння. Особливо небезпечний в цьому відношенні вітамін А, який дає важкі отруєння, негативно позначаючись на стані печінки. Тому аевіт — це препарат, який потрібно застосовувати тільки за призначенням лікаря.

Лікар може призначити аевіт при різних захворюваннях, в результаті яких в організмі сформувався дефіцит вітамінів А і Е або стан, що вимагає надходження в організм підвищених доз цього вітаміну.

Як приймати аевіт при гіповітамінозі А і Е

Гіповітаміноз А і Е може розвинутися на фоні постійних дієт (в тому числі розвантажувальних, застосовуваних протягом тривалого часу), при вживанні малокалорійної їжі протягом декількох місяців, куріння, зловживання алкоголем, тривало протікаючих хронічних захворюваннях і так далі. Нестача вітамінів А і Е може серйозно ускладнити стан таких хворих.

Для лікування гіпо-та авітамінозів А і Е призначають капсули аевіта. Приймають аевіт незалежно від прийому їжі строго за призначенням лікаря. Стандартний курс лікування включає в себе прийом аевіта всередину, незалежно від прийому їжі, по одній-дві капсули два-три рази на день протягом від десяти днів до двох тижнів. Або по одній капсулі на день протягом 40 днів. При необхідності лікар може призначити повторний курс лікування цим препаратом, але не раніше, ніж через три місяці.

Як приймати аевіт при очних захворюваннях

Вітамін А бере активну участь у формуванні та підтримці на належному рівні функції зору, а вітамін Е охороняє вітамін А від руйнування в кишечнику. Тому аевіт призначають при багатьох захворюваннях очей, починаючи від судинних і закінчуючи різними захворюваннями на тлі порушеного обміну речовин і нестачу вітаміну А.

При очних захворюваннях аевіт призначається офтальмологом. В залежності від діагнозу його призначають в різних дозуваннях і з різною тривалістю курсу. Часто призначається стандартний курс лікування, в такому випадку аевіт приймають так само, як і при гіповітамінозах. Аевіт може відігравати основну роль у лікуванні деяких очних захворювань, тоді його призначають внутрішньом’язово по 1 мл масляного розчину щодня протягом двох тижнів (іноді довше, але тільки за призначенням лікаря).

Як приймати аевіт при захворюваннях органів травлення

При деяких захворюваннях органів травлення відсутні ферменти, необхідні для розщеплення жирів, в результаті чого страждає всмоктування жиророзчинних вітамінів. Це трапляється, наприклад, після повного або часткового видалення шлунка, на тлі вродженої ферментативної недостатності (целіакія, мальабсорбція), при деяких захворюваннях підшлункової залози і жовчовивідних шляхів.

У всіх цих випадках в організмі може розвиватися дефіцит вітамінів А і Е і потрібно їх додатковий прийом. Курс лікування в даному випадку буде індивідуальним. Дози аевіта і тривалість його прийому залежатимуть від ознак гіповітамінозу, якщо вони виражені, то аевіт призначають по дві капсули три рази на день спочатку на десять днів, а потім дивляться за станом хворого. Можна продовжити прийом аевіта в тій же дозі ще кілька днів, а можна знизити дозу і збільшити тривалість курсу лікування. Курси підтримуючої терапії таким хворим проводять двічі на рік.

Як приймати аевіт при захворюваннях периферичних судин

Периферичні судини можуть поступово втрачати свою прохідність при запальних процесах в їх стінках (облітеруючому ендартеріїті) або при атеросклерозі. І в тому, і з іншому випадку хворим призначаються лікувальні дози вітамінів А і Е, які відновлюють живлення тканин і їх здатність переносити нестачу кисню (гіпоксію).

Аевіт в таких випадках призначають, як всередину, так і внутрішньом’язово тривалими курсами. Можна почати лікування з введення аевіта внутрішньом’язово по 1 мл масляного розчину щодня протягом десяти днів, а потім перейти на прийом капсул по капсулі один-два рази в день протягом місяця. У будь-якому випадку лікарська форма аевіта, його дозування і тривалість курсу лікування залежать від стану хворого.

Аевіт — це лікарський препарат, який можна застосовувати самостійно, особливо тривало і у високих дозах.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.