Як прибрати живіт після пологів: все можна повернути

загрузка...

Винуватцем опуклого, відвислого живота, що залишається навіть після народження дитини, найчастіше виступає цілий комплекс причин — це і неминуче формування жирових відкладень в області живота в період вагітності (під час вагітності жирові тканини захищають плід, що розвивається), і слабкість м’язів черевної стінки, і розтягнення шкіри, ще одне поширене наслідок зростаючого під час вагітності живота. На щастя, в більшості випадків вирішити проблему з виступаючим животом після пологів можна максимально ефективно — достатньо лише приділяти своєму тілу необхідний час.

Перші кроки до колишніх форм

Дбати про те, щоб фігура якнайшвидше повернулася в норму після пологів, необхідно ще до народження дитини. Зрозуміло, в період вагітності не варто слідувати жорстким дієтам, намагаючись заздалегідь вирішити проблему з формувалися жировими відкладеннями — однак і потурати будь-яким примхам апетиту не рекомендується. Під час вагітності раціон повинен бути максимально збалансованим — це і кисломолочні продукти, і цільнозернові, і якомога більше свіжих овочів і фруктів. А ось від борошняних виробів, жирної і солодкої їжі краще відмовитися — втім, ця рекомендація актуальна для всіх жінок, які стикаються з проблемою зайвої ваги.

Одна з головних причин відвислого живота після пологів — це розтяжки, які вважаються одним з неминучих наслідків вагітності. Насправді ж поява характерних слідів розтягування шкіри в результаті зростання живота досить легко запобігти: починаючи з другого триместру вагітності, коли живіт найшвидше збільшується в розмірах, необхідно регулярно робити легкий масаж живота з використанням пом’якшуючих, поліпшують еластичність шкіри зволожуючих кремів або масел. Допомагають запобігти появі розтяжок і спеціальні дородові бандажі — пояси, які підтримують зростаючий живіт, не здавлюючи його і не приносячи ніякої шкоди здоров’ю жінки і плоду.

Нарешті, хоча в період вагітності активні фізичні навантаження не рекомендуються, повністю відмовлятися від фізичної активності також не слід. Підтримуючи м’язи в тонусі, можна не тільки запобігти ослаблення м’язів черевної стінки, але й полегшити сам процес пологів, прискорити відновлення організму після народження дитини. Основні види фізичних навантажень для вагітних жінок — піші прогулянки, плавання, йога, аеробні навантаження.

Як прибрати живіт після пологів за допомогою вправ

Вагітність і пологи — випробування для організму, тому не варто відразу ж після народження дитини намагатися повернути втрачену стрункість, вдаючись до інтенсивних тренувань. Вважається, що робити вправи для зміцнення ослаблених м’язів верхнього і нижнього преса можна лише через шість-вісім тижнів після пологів (якщо ж виконувалося кесарів розтин, цей термін краще збільшити до десяти тижнів). Спроба відразу ж після народження дитини повернути форму і почати інтенсивні тренування може призвести до серйозних неприємностей — це і розходження швів на животі після кесаревого розтину, і ускладнення діастаза (розбіжності прямого м’яза живота, який часто спостерігається після пологів). Не слід зловживати і дієтами — ефективно відновити форму і прибрати живіт після пологів допоможе тільки комплексне поєднання збалансованого харчування і вправ, спрямованих на зміцнення м’язів черевної стінки. Навіть позбувшись від жирових відкладень, неможливо повністю прибрати живіт — адже однією з причин помітного відвисання живота є саме ослаблення м’язів преса.

Ключовий вид вправ, які допомагають прибрати живіт після пологів — це вправи, спрямовані на підвищення тонусу м’язів преса, як верхнього, так і нижнього. Для зміцнення м’язів нижнього преса необхідний комплекс вправ, що передбачають рухи ногами при нерухомому тулубі — це можуть бути звичайні підйоми й опускання ніг (чим повільніше руху, тим інтенсивніше працює прес), згинання і випрямлення ніг. М’язи верхнього пресу, навпаки, зміцнюються за рахунок роботи тулуба, в той час як ноги залишаються нерухомими — наприклад, підйомів і скручувань тулуба. А одночасна робота ніг і тіла активує всі групи м’язів преса.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.