Як прибрати живіт після кесарева розтину?

Під час вагітності будь-яка мама неминуче набирає вагу, і багатьом хочеться скоріше повернутися в колишню форму. Але ось після кесарева розтину це не так вже просто. Найлегший спосіб схуднути — фізичні навантаження, але тим, хто пройшов кесарів розтин, не можна займатися спортом і протипоказані фізичні навантаження, щоб не пошкодити шов. Як прибрати живіт після кесарева перетину, не зашкодивши ні собі ні малюкові?

 • Бандаж — спеціальний післяпологовий бандаж затягне живіт і захистить шов від ушкоджень, в ньому ви зможете робити легку зарядку — проконсультуйтеся з лікарями в пологовому будинку, можливо там є фахівець з гімнастики. За деякими джерелами бандаж зміцнює м’язи живота, за іншими він навпаки розслабляє їх і без роботи вони атрофуються. Швидше за все, бандаж має середнє між цими двома вплив — він не дозволяє животу висіти і він «запам’ятовує» своє становище, при цьому він захищає від надмірних навантажень, але дозволяє робити невеликі, щоб м’язи не атрофувалися, а поступово знаходили тонус.
 • Косметичні процедури — спеціальні скраби, креми, грязьові обгортання — все, що приводить в тонус шкіру і виводить підшкірний жир. До того ж всі процедури просто приємні і піднімуть вам настрій.
 • Сауна — вона також може допомогти вивести зайві відкладення, особливо якщо поєднати її з обгортанням, але будьте обережні, якщо у вас проблеми з артеріальним тиском або після операції пройшло зовсім мало часу.
 • У міру загоєння шва, з дозволу лікаря можна починати фізичні навантаження:

 • Качати прес — це найнадійніший спосіб прибрати живіт, так як він приводить у тонус м’язи живота, які зміцнюючись, можуть утримувати живіт, так він перестане випирати. Почніть з невеликих навантажень — робіть вправи до появи втоми або напруги в м’язах, але припиняйте негайно, якщо виникне біль в області шва.
 • Басейн — це одночасно і м’яка і досить важке навантаження, плавання і спеціальна гімнастика вимагають великої кількості сил, вода одночасно підтримує і ускладнює всі рухи.
 • Спортзал та аеробіка — ці види активності вирішуються вже після повного відновлення після операції, ви можете одночасно розробляти всі групи м’язів або працювати конкретно над м’язами живота.
 • Чого не можна робити:

 • Дієти — багато хто думає «як прибрати живіт після кесарева перетину — перестати їсти!», але це помилка. Жорсткі дієти протипоказані і годуючим мамам і людям, що перенесли недавно операції, а ви зараз маєте обидва цих фактора. Варіанти м’яких дієт для годуючих мам можна знайти у нас на сайті в розділі «дієти». В цілому, вам можна порекомендувати їсти менше солодощів, мучного і жирного і приділити увагу свіжим овочам і фруктам, вівсяної каші і злакам.
 • Голодування і переїдання — ваш організм слабкий, і він не може впоратися ні з відсутністю їжі, ні з великими її обсягами. Голодуючи, ви піддаєте ризику своє здоров’я і здоров’я вашої дитини, який не отримає разом з молоком важливих поживних речовин. Переїдаючи, ви надмірно навантажуєте свою травну систему, вона виробляє стільки енергії скільки ви не зможете витратити і вона відкладається про запас туди, де організму це зручно, а у вашому животі повно місця для нового жиру.
 • Ліки та харчові добавки для схуднення — все що приймете ви, отримає з молоком і ваша дитина, ваш організм і так не стабільний, не піддавайте його небезпеки, приймаючи препарати для схуднення.
 • Немає швидкого способу як прибрати живіт після кесарева перетину, жоден метод не допоможе вам за одну секунду прийти у форму. Наберіться терпіння і наполегливо йдіть до своєї мети і врешті-решт, при належних старань ви обов’язково повернете форму і знайдете красивий плоский живіт.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.