Як прибрати живіт і боки: комплексний підхід

загрузка...

Через деяких фізіологічних особливостей жінки стикаються з таким неприємним явищем, як поступове формування жирових відкладень на животі й боках набагато частіше, ніж чоловіки. Щоб прибрати живіт і боки, недостатньо просто слідувати правилам суворої дієти — оскільки позбавитися від жирових відкладень в області живота досить складно, потрібні методи комплексні, а саме, поєднання правильного харчування і спеціальних вправ.

Зміцнення м’язів живота

Самий ефективний комплекс вправ для позбавлення від жирових відкладень на животі й боках — це вправи, які зміцнюють і підтягують всі м’язи живота. Не можна обмежуватися виключно вправами для верхнього і нижнього преса — від боків вони позбавитися не допоможуть. Оптимальний варіант — це чергування вправ на прес і вправ на косі м’язи живота: підйоми тулуба з положення лежачи зі скручуваннями, звичайні нахили в сторони. Для збільшення ефективності фізичних навантажень можна виконувати більшість таких вправ з гантелями. Крім того, корисні і вправи зворотні — підйому не тулуба, а ніг за умови, що спина залишається притиснутою до підлоги (такі вправи корисні для зміцнення м’язів нижнього преса).

Аеробні навантаження

Вправи на м’язи живота допомагають підтягти і укріпити м’язи, але остаточно від живота і боків позбутися не допоможуть. Друга важлива складова комплексу фізичних навантажень для боротьби з жировими відкладеннями в області живота — це аеробні навантаження, які допомагають швидше спалювати жир. Щоб схуднути як можна швидше, необхідно приділяти аеробним навантаженням не менше тридцяти хвилин три-чотири рази на тиждень. Особливо корисні для усунення живота і боків інтенсивні навантаження: до прикладу, якщо звичайна піша ходьба дозволяє спалити, в середньому, сто вісімдесят калорій за годину, то біг — майже в п’ять разів більше, дев’ятсот вісімдесят калорій за годину. Чим швидше, інтенсивніше, енергійніше аеробні навантаження, тим вони дієвіші. Зловживати такими навантаженнями, однак, не слід — і сорок, і шістдесят хвилин аеробних навантажень надають приблизно однаковий ефект на організм.

Правильне харчування

Для того, щоб прибрати живіт і боки, зовсім не обов’язково сідати на строгу дієту і відмовляти собі в більшості продуктів харчування — досить лише, щоб правильне харчування увійшло в звичку. Особливо корисною для спалювання жиру вважається знаменита середземноморська дієта, що припускає вживання великої кількості фруктів, овочів, рису, пасти, морепродуктів. Основним джерелом жирів виступають горіхи і надзвичайно корисне для організму оливкова олія, а ось вживання більшості видів м’яса, основного джерела шкідливих насичених жирів, рекомендується обмежити. Додаткові складові дієти — свіжа риба і морепродукти, молочні продукти з низькою жирністю. Крім того, щоб позбутися від жирових відкладень якомога швидше, рекомендується обмежити вживання солі, яка, як відомо, сприяє застою рідини в організмі.

Створення дефіциту калорій

Застава ефективної боротьби з жировими відкладеннями — це створення дефіциту калорій (саме цим і пояснюється дієвість практично всіх суворих дієт, розпорядчих різке обмеження їжі, що вживається). Як відомо, калорії, що надходять в організм з їжею, служать основним джерелом енергії для всіх процесів, що відбуваються в організмі. А обмеження кількості калорій — або за рахунок зменшення порцій, або за рахунок строгої дієти — призводить до активації «екстреного режиму», так званого кетоза, змушує організм спалювати накопичені жирові відкладення. Джерелом енергії в такому стані служать вже не калорії, що надходять в організм з їжею, а кетонові тіла — продукти розщеплення жирових тканин. Зрозуміло, обмежуючи кількість калорій, не можна перестаратися — інтенсивне і тривале голодування може призвести до результату прямо протилежного. Наприклад, для того, щоб спалити один кілограм жиру, необхідно урізати кількість уживаних щоденно калорій на одну тисячу або з’єднати дієту і фізичні вправи, які допомагають спалювати калорії.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.