Як прибрати живіт без дієт — всі «за» правильний спосіб життя

загрузка...

Основний принцип схуднення максимально простий: щоб змусити організм спалювати жирові відкладення, поступово формуються на животі, сідницях, стегнах, необхідно урізати кількість уживаних калорій і одночасно — збільшити фізичні навантаження. Втративши звичного «палива», організм почне, нарешті, використовувати в якості джерела енергії для фізичної активності ті надлишкові калорії, що відкладалися у вигляді жиру «про запас».

Виходячи з цієї логіки, можна подумати, що ідеальний спосіб схуднути — це взагалі нічого не їсти і як можна більше займатися спортом, обмежуватися скромним склянкою кефіру і яблуком в день і катувати себе фізичними навантаженнями. Насправді ж все трохи складніше: у суворих дієт, які змушують людину голодувати, мінусів набагато більше, ніж плюсів. Організм, позбувшись більшої частини енергії, включить «екстрений режим» і почне запасати ще більше жиру «на чорний день», і зусилля, витрачені на обмеження себе в їжі, виявляться абсолютно марними. Тому для того, щоб прибрати живіт, дієти, за великим рахунком, не потрібні — куди важливіше знайти необхідний баланс між уживаними і витрачаються організмом калоріями.

«Калорійний» баланс

Дефіцит калорій, основу ефективної боротьби з жировими відкладеннями, можна розрахувати майже з математичною точністю: в «прихід» записуємо все, що вживаємо в їжу за день, в «розхід» — всю діяльність, на яку організм витрачає хоч трохи енергії. «Витрати» повинні трохи перевищувати «прихід» калорій, і справа в капелюсі — необхідний дефіцит калорій створений, організм не страждає від виснаження і потроху, плавно, витрачає накопичені жири без якого-небудь збитку для здоров’я. Кількість калорій, які необхідно «вирізати» з щоденного раціону для того, щоб прибрати живіт без дієт, професійні дієтологи вже давно підрахували за нас: в середньому «калорійний» дефіцит має складати від п’ятисот до восьмисот калорій. Занадто великий дефіцит калорій, створюваний за рахунок суворих дієт, небезпечний для організму в цілому: постійний і значний недолік енергії сповільнює обмін речовин — організм переходить у стан своєрідної «сплячки», — і надходить в організм їжа перетравлюється набагато повільніше. Результат не сповільнить позначитися: млявість, швидка стомлюваність, постійне відчуття втоми, нездатність швидко прокинутися від сну — прямий наслідок нестачі необхідної організму енергії.

Як урізати калорії і обдурити голод?

Щоб прибрати живіт без дієт, необхідно одночасно і правильно харчуватися, і приділяти трохи більше часу фізичним навантаженням. Очевидно, що правильне харчування — це рівно половина необхідних для швидкого спалювання жирових відкладень заходів. Саме поняття «правильності» харчування в умовах схуднення — це, по-перше, зниження кількості калорій, а, по-друге, побудова адекватного раціону з правильним співвідношенням білків, жирів і вуглеводів (у відсотковому співвідношенні вуглеводів має бути найбільше, оскільки саме з вуглеводами організм отримує основну частку енергії, а жирів — найменше). Урізати кількість калорій без шкоди для організму — так, щоб вас не мучило неприємне відчуття голоду — можна, зменшивши розмір порцій (золоте правило «їсти менше, але частіше» завжди залишається актуальним). Крім того, основу раціону повинні становити продукти низькокалорійні, але поживні, забезпечують відчуття ситості надовго. Такі, наприклад, будь-які цільнозернові продукти або настільки улюблений у Японії рис, один з головних секретів стрункості жителів Країни висхідного сонця.

Прискорюємо спалювання жиру: аеробні навантаження

Друга важлива складова боротьби з жировими відкладеннями — фізичні навантаження. Зовсім не обов’язково ставати улюбленим клієнтом тренажерного залу і витрачати на заняття кілька годин щодня. Вже давно доведено, що відмінні результати забезпечують нетривалі заняття: достатньо присвятити тридцять хвилин аеробним (це важливо) навантажень три-чотири рази на тиждень, і дуже скоро ви помітите, що жир з живота поступово починає зникати. Необхідне доповнення для аеробних навантажень — силові тренування: трохи наростивши м’язову масу, можна змусити організм витрачати трохи більше калорій на щоденне «обслуговування» м’язів — а значить, збільшити необхідний для зникнення жиру дефіцит калорій без жодного збитку для здоров’я.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.