Як прибрати жир з живота — тренуємо організм правильно реагувати

загрузка...

Існує безліч оман щодо боротьби з жировими відкладеннями на животі, і, мабуть, найпоширеніша з них — це ідея про те, що для того, щоб прибрати жир з живота, необхідно тренувати м’язи преса. Насправді ж вправи на м’язи преса — далеко не єдиний спосіб боротьби з жиром на животі: дуже важливо створити дефіцит калорій, який «змусить» організм спалювати запасений жир.

Дефіцит калорій: «сигнал тривоги» для організму

В першу чергу необхідно пам’ятати про те, що не існує певних вправ, дієт, ліків або харчових добавок, які допоможуть позбутися від жирових відкладень тільки в одному, певному місці — наприклад, на животі. Худнувши, людина позбавляється від жирових відкладень поступово (хоча досить часто в першу чергу спалюється саме жир на животі — просто тому, що жирових відкладень в цій області найбільше). Щоб прибрати жир з живота, необхідно почати вживати менше калорій, ніж організм витрачає щодня — тобто, іншими словами, створити дефіцит калорій. З часом організм почне компенсувати дефіцит калорій, спалюючи — тобто, перетворюючи на енергію — жирові відкладення, і жир поступово почне зникати. Для того, щоб створити певний дефіцит калорій, зовсім не обов’язково займатися скрупульозним підрахунком калорій в харчових продуктах — достатньо урізати розмір порцій і збільшити потребу організму в енергії, тобто частіше виконувати фізичні вправи (в особливості аеробні).

Сам по собі дефіцит калорій не здатний позбавити вас саме від жиру на животі. Так, наприклад, у чоловіків жир з живота, як правило, зникає чи не в останню чергу — першими «тануть» жирові відкладення на стегнах, сідницях, руках, ногах. А от у жінок часто «животик» йде першим, а жирові відкладення на стегнах і сідницях затримуються на найдовший термін. Саме тому не варто «оголошувати голодування» і сідати на сувору дієту, сподіваючись, що організм в прискореному темпі почне спалювати жирові відкладення на животі — такий підхід може призвести до прямо протилежного результату: «екстрений режим» голодування змусить організм запасати ще більше жиру.

Силові вправи

Одного тільки дефіциту калорій для того, щоб прибрати жир з живота, недостатньо: позбутися жирових відкладень практично неможливо, дотримуючись малорухливого способу життя. Особливо важливі силові вправи — тобто вправи, спрямовані на зміцнення і розвиток сили м’язів: такі тренування допомагають організму спалювати жир протягом декількох годин або навіть днів після одного заняття. Відбувається це тому, що силові тренування сприяють нарощуванню м’язової маси — а чим більше маса м’язів, тим більше калорій організм спалює, щоб підтримувати нормальну роботу органів і м’язів. Приміром, для «обслуговування» додаткового кілограма м’язової маси організму потрібно спалити зайві п’ятдесят-сто калорій в день.

Аеробні навантаження

Втім, одних тільки силових вправ для того, щоб прибрати жир з живота, недостатньо — найбільш ефективним завжди буде поєднання силових і аеробних навантажень. Так звані аеробні, або кардітреніровкі — це високоінтенсивні заняття, зміцнюють серцево-судинну і дихальну системи організму (наприклад, біг на довгі дистанції, заняття на велотренажері або біговій доріжці, плавання). У аеробних навантажень є кілька вагомих переваг, і головне з них — це те, що за одне і те ж час занять силовими і аеробними вправами у другому випадку спалюється набагато більше калорій. При цьому тривалість одного тренування повинна становити тридцять — сорок п’ять хвилин: протягом перших двадцяти хвилин аеробних навантажень джерелом енергії для організму стають цукор, який міститься в крові, і глікоген, і тільки потім організм «звертається» до додаткових джерел енергії. Однак, на відміну від силових тренувань, кардіотренування не змушують організм спалювати додаткові калорії після занять. Таким чином, очевидно, що для того, щоб прибрати жир з живота, найкраще поєднувати ці два види навантажень.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.