Як прибрати великий живіт після народження дитини?

загрузка...

Народження дитини — це величезна радість для його матері. Часто цю радість лише незначно затьмарює той факт, що виріс за час вагітності живіт ніяк не бажає зменшуватися. Багатьом молодим матерям доводиться ще кілька місяців доношувати ту одежу, в якій вони ходили під час вагітності. Не дивно, що їх хвилює питання, як прибрати великий живіт після вагітності.

Як це відбувається

Під час вагітності організм жінки посилено накопичує жир, який відкладається на животі і на стегнах. Природа передбачила цей механізм на той випадок, якщо їжі стане недостатньо, і тоді жирові запаси матері допоможуть їй виносити здорову дитину. Однак сучасні жінки харчуються достатньо регулярно, тому в подібних накопиченнях не потребують. Невикористані запаси осідають на так званих «проблемних зонах», і позбутися від них непросто.

Не секрет, що багато жінок під час вагітності переїдають. Вагітність передбачає ті чи інші обмеження і зміни способу життя. Позбавлені багатьох звичних розваг жінки знаходять задоволення в їжі, яку поглинають у великих кількостях. В результаті живіт росте не тільки через вагітність, але і через звичайного переїдання.

Схуднення після вагітності

Повернути колишню форму після народження дитини непросто, але можливо. Для цього потрібні терпіння і наполегливість. Оскільки в збільшенні живота «винні» не тільки зайвий жир, але і збільшена після вагітності матка і розтягнута шкіра, робота над своєю фігурою повинна вестися комплексно.

Для того, щоб матка скорочувалася швидше, існує чимало вправ, про які в обов’язковому порядку розповідають лікарі в пологових будинках. Крім того, швидкому скороченню матки сприяє годування грудьми — при прикладанні немовляти до грудей виділяється гормон, стимулюючий зменшення матки. В середньому процес займає від двох до шести тижнів — після закінчення цього терміну матка, як правило, повертається до нормальних розмірів.

Без спорту, зрозуміло, не обійтися, але приступати до вправ на наступний день після народження дитини, звичайно ж, не варто. Перед тим як зайнятися спортом, необхідно проконсультуватися з лікарем, який, оцінивши стан жінки, зможе сказати, коли їй можна починати займатися фізкультурою. Особливо важливо порадитися з фахівцем з приводу спорту після операції кесаревого розтину або складних пологів, які супроводжувалися розривами і травмами. Приступати до вправ слід з обережністю, поступово.

Велике значення має раціон харчування. Дами, які відмовилися від грудного вигодовування, можуть влаштовувати розвантажувальні дні і навіть дотримуватися жорстких дієти, засновані на заборону або значному обмеженні тих або інших продуктів. Переважно, однак, поступове схуднення, яке не буде стресом для організму.

Годуючим матерям дієти протипоказані. Однак це зовсім не означає, що можна їсти, що попало. Розумні обмеження в їжі принесуть користь як здоров’ю дитини, так і фігурі матері. Їжа повинна містити достатню кількість білків і складних вуглеводів. Кількість жирів можна скоротити до тридцяти-сорока грамів в день, але зовсім відмовлятися від них не слід. Перевагу слід віддати корисним нерафінованою олією і натуральним риб’ячому жиру, який, на думку вчених, благотворно впливає на розвиток дитини і може вберегти матір від післяпологової депресії.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.