Як правильно заварювати зелений чай?

v Відео — «Як правильно заварювати зелений чай»

Зелений чай представляє з себе напій світло-зеленого кольору, має дуже тонкий аромат трав.

Зелений чай — це напій, для виготовлення якого використовують флеши (тобто пагони чайної рослини). В цілому, в зелений чай входять: мінеральні речовини, амінокислоти, білкові речовини, алкалоїди (зокрема кофеїн), ефірні масла і вітаміни.

Здавна відомо про цілющі властивості зеленого чаю. За допомогою нього можна лікувати виснаження нервової системи, поліпшити травлення, знизити артеріальний тиск, крім того, зелений чай рекомендують при судинних захворюваннях. Завдяки вмісту кофеїну — чай дуже добре допомагає від головного болю, при умові, що він неміцно заварений. Зелений чай також має тонізуючу властивість і є дуже непоганим антидепресантом.

Як правильно заварювати зелений чай і зелений китайський чай?

Перш за все, чайник в який ви помістіть заварку — треба обполоснути і підігріти (так як залита пізніше вода — може охолонути що призведе до неправильного заварювання чаю). Тому чайник повинен бути підігрітий з усіх сторін. Для цього вам достатньо обполоснути його окропом.

Для заварювання зеленого чаю найкраще підійде м’яка вода з невисоким вмістом мінеральних солей (ідеальна: жива джерельна вода). Фільтрована вода не підходить.

Заливати зелений чай ні в якому разі не слід киплячою водою. Її температура повинна бути приблизно 85-90 градусів. Необхідно закип’ятити воду, а потім дозволити їй охолонути до вищевказаної температури.

Чайник необхідно залити водою на третину об’єму. Потім потрібно постаратися максимально швидко закрити чайник. А для того щоб ароматичні масла довше зберігалися, бажано накрити чайник рушником. Настоюється зелений чай в першу заварку близько 2х хвилин (а взагалі це залежить від жорсткості води і настоювати чай можна від 2 до 10 хвилин), після чого переливається в чахай, а звідти вже в чашки.

Щодо дозування — це індивідуальне питання. Кожен заварює на свій смак, проте зазвичай розраховують: на одну чайну ложку чаю — 200 мл води.

Як визначити заварилася чи чай? Про це говорить поява піни: її необхідно розмішати ложкою, або в разі наявності не дуже приємного запаху — акуратненько видалити.

Скільки разів можна заварювати зелений чай?

Заварювати зелений чай можна кілька разів. Це залежить від сорту чаю. При кожному новому заварюванні — чай буде мати різний смак. Зазвичай заварюють близько п’яти разів.

Отже, як уже сказано вище: в першу заливку чайник необхідно наповнити на третину обсягу, у другу заливку — наповнити половинку чайника, в третю і наступні заливки — чайник наповнюють водою на три четвертих, потім чекають 2 хвилини і доливають його повністю. З кожною новою заливкою час заварювання зеленого чаю слід трохи збільшувати.

При заварюванні зеленого чаю слід: швидко його зливати і не заварювати надто міцно, щоб уникнути появи гіркуватого присмаку.

Через великий вміст різний речовин, що надають прямий вплив на організм, не рекомендується пити зелений чай більше половини літра в день. Також не варто пити цей напій на ніч. Так як він містить велику кількість кофеїну і заснути потім буде проблематично.

З чим пити зелений чай? Це питання індивідуальне. Часто його п’ють з медом та іншими солодощами. Ви цілком можете додати в зелений чай цукор за смаком, проте фахівці стверджують, що з ним ви не зможете оцінити всю повноту смаку і багатогранність аромату чаю.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.