Як правильно заряджати акумулятор?

v Відео — «Як правильно заряджати акумулятор»

Акумулятори потрібні для того, щоб автономно живити різні пристрої, наприклад, телефон або автомобіль. Заряджаючись електрично, вони збирають енергію і стають багаторазовим джерелом струму. Існують деякі правила і тонкощі того, як правильно заряджати акумулятор у різних пристроїв.

Як правильно зарядити автомобільний акумулятор

Автомобільний акумулятор і його енергія в першу чергу потрібна для дії стартера, інжектора, блоку управління двигуном і світлового обладнання. У автомобілістів досить часто виникає проблема розряду акумулятора, особливо в сильні морози. Краще всього придбати зарядний пристрій спеціально для автомобільних акумуляторів. Регульований трансформатор напруги суміщений в ньому з випрямним пристроєм, який необхідно для наявності постійного струму. Цей струм і виробляє підзарядку. За допомогою зарядного пристрою людина зможе повністю зарядити не обслуговується акумулятор.

 • Перший спосіб зарядки автомобільного акумулятора буде при сталості зарядного струму. Знайдіть Клейма акумулятора, на них необхідно подати струм такою силою, щоб вона була рівна однієї десятої ємності батареї по паспорту. Наприклад, якщо ємність автомобільного акумулятора дорівнює 60 ампер, то струм буде 6 ампер. Якщо немає пристрою, який би підтримував величину струму зарядки автоматично, то вам необхідно буде кожні 2:00 контролювати цю величину. Як дізнатися, що акумулятор заряджений? У банках батареї повинно бути рясне кипіння електроліту. Після цього знизьте величину струму на половину. А далі, коли напруга стане одно п’ятнадцяти вольтам, потрібно ще раз зменшити струм на половину. Тепер простежте, щоб протягом двох годин напругу і зарядний струм залишалися на одній величині, це буде означати, що автомобільний акумулятор зарядився.
 • Цей спосіб буде не при сталості струму, а при сталості зарядного напруги. Якщо напруга, що створюється на виході зарядного пристрою, не більше чотирнадцяти і чотирьох десятих вольт, то за добу (24 години) батарея зможе заряджатися на 80%. Коли напруга досягає 15 вольт, це означає, що батарея зарядиться на 90%. Зверніть увагу, що зарядний пристрій безпечно може мати силу струму тільки до 25 ампер! Ви дізнаєтеся, що акумулятор зарядився по зеленому сигналу індикатора зарядженості. Напруга дорівнюватиме чотирнадцять і чотири десятих вольта на клеймах.
 • Як правильно заряджати акумулятор телефону

  Правильно заряджаючи акумулятор телефону, термін його роботи буде довше, ніж в зворотному випадку. Одні акумулятори (NiMH — нікель-металгідридні) слід заряджати, коли заряд залишиться мінімальним, близьким до нуля. А знімати з зарядки потрібно, коли рівень досягне 100%. Інші акумулятори (Li-Ion — літій-іонний) невибагливі до заряду акумулятора. Тобто вам не потрібно чекати повної розрядки, та й чекати повного заряджання акумулятора теж необов’язково.

  Як правильно заряджати новий акумулятор

  Заряджати новий акумулятор телефону в перший раз також треба за правилами. Купивши новий телефон, користуйтеся ним до повної розрядки, і тільки після цього поставте на зарядку на 12:00. При зарядці телефон повинен бути вимкнений. Деякі вважають, що потрібно виконати таку процедуру з повною розрядкою телефону 3 рази, інші ж дотримуються думки, що вистачить і 1 рази. Деякі автори пишуть, що телефон можна заряджати як у вимкненому, так і у включеному стані, тому тут справа вибору кожного. Якщо новий мобільний телефон швидко розряджається, задумайтеся, можливо, вам просто цікаво і ви постійно його використовуєте в перебігу дня, «копати» в ньому безперервно. Інтерес спаде, і в звичайному режимі він буде абсолютно нормально розряджатися.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Техніка. Додайте в закладки постійне посилання.