Як правильно худнути при цукровому діабеті

Зниження ваги у людей , хворих на цукровий діабет, сприяє зниженню дози введеного інсуліну або відмови від нього, а також від застосування інших препаратів. Для цього за допомогою експертів необхідно розробити безпечну дієту для схуднення при діабеті.

Поза всяким сумнівом, для людей з цукровим діабетом другого типу та надмірною вагою втрата кількох кілограмів — це процес позитивний, що сприяє зниженню рівня цукру в крові, поліпшенню здоров’я і самопочуття.

Але, перш ніж починати худнути, діабетикам потрібно дуже серйозно підійти до складання дієти, консультуючись при цьому з своїм лікарем або дієтологом, оскільки в процесі дотримання такої дієти важливо ретельно відстежувати рівень інсуліну, цукру в крові і потреба в прийомі лікарських препаратів.

Не сумнівайтеся — ви на правильному шляху. Незалежно від вашої ваги, навіть невелике його зниження допоможе вас значно знизити рівень цукру в крові.

Згідно проведеним дослідженням, дієта у поєднанні з фізичним навантаженням знижує ризик розвитку діабету на 58%. У даному дослідженні брали участь люди з надмірною вагою (середній індекс маси тіла становить 34%), а також люди, не страждаючі діабетом, але має високий рівень цукру в крові.

Варто будь-якій людині, що має діабет, скинути 5-10% маси свого тіла, як його рівень цукру в крові значно знизиться.

Згідно з даними американської дієтичної асоціації, навіть втрата 4,5-7 кг принесе здоров’ю багато користі. Це допоможе:

 • Знизити рівень цукру в крові
 • Знизити артеріальний тиск
 • Знизити рівень холестерину
 • Зменшити навантаження на стегновий суглоб, коліна, гомілковостопний суглоб і стопи.
 • Крім того, при схудненні багато хто відчуває приплив енергії і починають легше дихати.

  При діабеті необхідно стежити за коливаннями рівня цукру в крові

  Скорочення свого раціону всього на один прийом їжі може похитнути хитка рівновага рівня цукру та інсуліну в крові, а також потреби організму в лікарських засобах. Тому дієту потрібно розробляти спільно з професіоналом.

  Перш ніж почати дотримання спеціальної дієти, необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем, потім з фахівцем-дієтологом.

  Не намагайтеся схуднути самостійно. Щоб дієта не відбилася на здоров’я негативно, необхідно узгодити її зі своїм лікарем, а також з дієтологом. Це дуже важливо для тих діабетиків, яким вводять інсулін або дають якісь інші медичні препарати.

  Дієта для діабетиків повинна бути збалансованою

  Не потрібно ризикувати, піддаючи себе різкі коливань цукру в крові під час дотримання дієти для діабетиків. При схудненні необхідно суворо контролювати рівень глюкози в крові.

  Потрібно скоротити свій добовий раціон на 500 калорій. Для людини, що страждає т цукрового діабету, таке зниження калорійності є безпечним. Скоротіть споживання калорій за всіма пунктами — білки, вуглеводи і жири — це найкращий план дій. Людям з діабетом рекомендується дотримуватися здорові пропорції вуглеводів, жирів і білків. В ідеалі це:

 • 50-55% вуглеводів
 • 30% жирів
 • 10-15% білків
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.