Як правильно хреститися православним?

Прийшовши до церкви, можна помітити, що багато хто з прихожан хрестяться абсолютно неправильно. Хтось розмахує руками в різні боки, хтось збирає всі пальці в щіпку, а хтось взагалі не дотягує руки до живота. Що означає це мале священнодійство для православної людини, як правильно його виконувати.

Що означає хресне знамення

У християнстві цей молитовний жест уособлює хрест Господа. Три пальці, складених разом, означають віру в Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа, тобто єдиносущний Трійцю. А пальці у долоні висловлюють дві природи Сина Божого: Божественну і людську. Таким чином, православні залучають на себе Божественну благодать.

Як правильно хреститися православним

Триперстя використовують всі православні люди, а священики, благословляючи, складають пальці в іменословное перстосложение. Для троеперстія православний повинен скласти великий, вказівний і середній пальці правої руки разом, а два інших пальця — пригнути до долоні. Таким чином, християнин стосується чола, потім верхній частині живота, правого плеча, лівого плеча. Хреститися треба тільки правою рукою саме в такому порядку.

Якщо людина виконує хресне знамення поза громадського богослужіння, то він повинен в цей час говорити: «В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь».

Чому обов’язково хреститися справа наліво, тобто підносити праву руку спочатку до правого плеча і тільки потім до лівого? Праве плече символізує місце врятованих, а ліве — місце гинуть. Справа знаходиться рай з врятованими душами і ангелами, а ліворуч — чистилище і пекло для грішників і демонів. Виходить, коли православна людина хреститься, він просить у Господа зарахувати його до долі врятованих і позбавити його від долі гинуть. Таким чином, християнин намагається захистити себе, вимовляючи молитви, звертаючись до Бога, заходячи в храм і виходячи з нього, будучи присутнім на Богослужінні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Релігія. Додайте в закладки постійне посилання.