Як правильно встановити кріплення на лижі?

Ви нарешті придбали нові лижі, і Вам не терпиться на них покататися! Тільки от є маленька проблема — на лижі потрібно встановити кріплення. Як правильно встановити кріплення на лижі?

 • Для початку визначтеся з типом лиж і кріплень. У Вас можуть бути класичні або конькові лижі. Установка кріплень на них буде однакова, але деякі люди у конькових лиж зміщують положення кріплень трохи назад, щоб лижі «бігали» швидше. Якщо Ви в цьому питанні не профі, то краще не ризикуйте, і встановлюйте кріплення щодо центру ваги лиж. Старі чи нові Ви будете використовувати кріплення — це Ваш особистий вибір, але від цього залежить, які кошти для їх закріплення краще застосувати.
 • Прочитайте інструкцію. Якщо вона Вам зрозуміла, і не виникає жодних питань, то дійте строго по ній. Якщо ні, то читайте статтю далі.
 • Визначте центр ваги кожної лижі. Як це зробити? Переверніть лижу ковзаючою поверхнею вгору і встановіть її на гостре ребро якого-небудь предмета (ніж, лінійка і т.д.) так, щоб ребро стикалося з серединою лижі. Лижа повинна перебувати в положенні паралельно підлозі. Обережно переміщаючи ребро уздовж лижі, знайдіть положення, в якому лижа буде в рівновазі. Зафіксуйте його ручкою, маркером або чим-небудь гострим на зовнішній стороні лижі (протилежна ковзної). Центр тяжкості знайдено.
 • Зазвичай разом з кріпленням в комплекті додається шаблон, за яким визначаються отвори для фіксуючих шурупів. Проте останнім часом фірми-виробники відходять від цього. Тому, коли купуєте кріплення, перевірте, чи є в додатку шаблони. Якщо ні, то їх можна придбати окремо. Узгоджуючи з центром тяжіння, прикладіть шаблон до лижі і відзначте місця кріплення шурупів.
 • Просвердлите невеликі дірочки, трохи менше довжини шурупів. У отримані отвори потрібно залити трохи епоксидної смоли або спеціального клею, який додається в комплекті.
 • Після цього кріплення можна прикручувати. Щоб кріплення підійшло за розміром черевика, можна прибрати зайві секції кріплення. Якщо підп’ятник прикручується окремо, то його положення визначте за розміром лижного черевика.
 • Якщо підп’ятник за інструкцією кріпиться пластмасовою шпилькою, її можна замінити на саморіз для надійності. Якщо Ви використовуєте нові кріплення, то п’яту можна приклеювати спеціальним клеєм, який входить в комплект. Найголовніше — це гарненько її притиснути. Якщо кріплення старі, то краще використовувати більш потужний клей. Нарімер, «Уран». При цьому і кріплення, і місце, до якого воно буде кріпитися, потрібно ретельно очистити від бруду і жиру і гарненько прогріти. Клей треба намазати рівним шаром по обидва боки і почекати 1-1.5 хвилини, поки не утвориться липка густа поверхню. Після цього кріплення потрібно гарненько притиснути до лижі.
 • Коли Ви закінчили установку кріплень, чекайте не менше доби. А потім можна почати кататися!
 • Якщо Ви боїтеся зіпсувати лижі і кріплення і не впевнені в тому, що все зробите правильно, краще зверніться до фахівця. У деяких магазинах пропонується за окрему плату установка кріплень прямо на місці. Як правило, це не особливо дорого, тому відразу після покупки можете попросити про допомогу.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Спорт. Додайте в закладки постійне посилання.