Як правильно визначити свій тип шкіри

Тільки знаючи тип своєї шкіри, можна правильно вибирати засоби і процедури для догляду за нею. Визначити тип шкіри досить легко. Для цього вам знадобиться чиста серветка, яку необхідно притиснути до декількох дільницях шкіри обличчя вранці, відразу після того, як ви прокинетеся. Як правило, тип шкіри визначається станом шкіри на лобі, носі, щоках, підборідді.

Нормальна шкіра

Якщо у вас нормальна шкіра, на серветці не залишиться слідів жиру. Шкіра з ранку, як зазвичай, буде свіжою, еластичною, без відчуття стягнутості. Це найменш проблемний тип шкіри. Вона добре виглядає — рівний тон, відсутність прищів та інших «неприємностей», які з’являються на шкірі у деяких людей. Навіть при мінімальному догляді нормальна шкіра виглядає добре, і досить довго залишається молодою.

Суха шкіра

При сухій шкірі на серветці також не залишиться слідів жиру, проте така шкіра часто лущиться і викликає відчуття стягнутості. Для сухої шкіри характерний бляклий колір і зморшки; вона дуже схильна до старіння і роздратуванню. У молодому віці суха шкіра може виглядати чудово, однак дуже скоро на ній з’являються перші ознаки старіння. Суху шкіру слід регулярно і рясно зволожувати за допомогою спеціальних кремів і масок.

Жирна шкіра

У власників жирної шкіри на серветці залишаться помітні плями жиру. Для жирної шкіри характерні сальний блиск, розширені пори, прищі і вугри. З іншого боку, жирна шкіра найменш схильна до старіння і появи зморшок. У більшості випадків ретельне очищення шкіри, використання зволожуючих засобів на водній основі і обмеження споживання вуглеводів дозволяє підтримувати жирну шкіру у хорошому стані.

Комбінована шкіра

При комбінованій шкірі жирні плями залишаються на серветці при контакті зі шкірою носа і чола. Шкіра щік, як правило, нормальна або суха. Для догляду за комбінованою шкірою необхідно використовувати різні засоби, що відповідають типу шкіри на її різних ділянках.

Чутлива шкіра

Така шкіра, як правило, дуже суха і легко запалюється. На ній часто з’являються почервоніння і ділянки сильного лущення шкіри. Це найбільш проблемний тип шкіри; щоб вибрати правильні засоби для догляду за чутливою шкірою, рекомендується звернутися до косметолога або дерматолога.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.