Як правильно укладати ламінат?

v Відео — «Як правильно укладати ламінат»

Ви задумали зробити ремонт, і мимоволі постало питання про те, чим же покрити підлогу. Без сумніву, ламінат — це дуже гарне рішення для будь-якого приміщення. Він виглядає красиво і гармонійно. Можна підібрати будь-який дизайн і забарвлення під вашу кімнату, ну і цінова складова питання просто не залишає навіть найзапекліших скнар, байдужими. У тозі ми отримуємо дешевий і красивий стать у нашій квартирі. Давайте розберемося як можна покласти ламінат без залучення професіоналів, тобто своїми ручками, самостійно. Отже:

Як правильно укладати ламінат?

Ламінат вельми популярний в наші дні. Ламінат — це, часто, хороша альтернатива іншим покриттям завдяки своїм властивостям, які вигідно відрізняють його від інших видів покриття. Не секрет, що покласти ламінат не складе великих труднощів і будь-яка доросла людина може з цим впоратися.

При роботі з ламінатом слід пам’ятати про те, що він містить дерево, отже, ламінат дуже чутливий до вологи. Їм потрібно покривати підлоги сухих приміщень, в повітрі яких міститься мала кількість вологи. Скажімо, для ванни або туалету ламінат не підійде.

Для якісного покриття підлоги ламінатом нам знадобиться дві людини. Вкрай проблематично це робити поодинці. Ось, що потрібно зробити:

 • Починайте укладання ламінату зі зручною боку кімнати. Це може бути будь-яка сторона.
 • Для того, щоб стики між дошками залишилися непоміченими, потрібно класти ламінат перпендикулярно до вікна.
 • Простягніть підкладку уздовж стіни, щоб правильно укладати ламінат.
 • Простягніть поки тільки один ряд, тому що якщо вся підкладка буде протягнута, вона буде вам заважати при роботах.
 • Візьміть ламінатні дошки і викладайте їх уздовж стіни, скріплюючи їх при цьому торцевої стороною.
 • Для збільшення щільності їх розташування, потрібно підбивати дошки молотком один до одного. Для цього можна використовувати дерев’яну планку. Прикладіть її до кінця дошки з торцевого боку і несильно постукайте молотком по планці, щоб дошка щільно встала до іншої дошці. Будьте уважні, не зламайте ламінатну дошку. Кінець дошки, до якої підганяється інша, повинен бути щільно уперт в стіну.
 • Таким чином потрібно укласти дошки уздовж всієї стіни.
 • Коли дійдете до кінця, то потрібно відрізати дошку необхідного розміру.
 • Першу викладену смугу необхідно щільно притиснути до стінки. Вставте дерев’яні клини з усіх боків дошки, щоб повністю зафіксувати смугу. Клини товщиною не більше одного сантиметра. Як клинів можна використовувати відрізані шматки ламінату.
 • Друга смуга складається також. Відріжте половину від цілої дошки ламінату. Починати складати другу смугу випливає з половини дошки, щоб правильно укладати ламінат. Третю смугу почніть знову з цілої дошки. Якщо складати саме таким чином, то на підлозі вийде малюнок шахової дошки. Це красиво і оригінально. Але це лише бачення деяких. Вам можуть сподобатися і рівно викладені дошки. Все залежить від вас. Хоча перевага такої кладки в тому, що ламінат краще зберігає свою нерухомість.
 • Після того як друга смуга була зроблена і щільно притиснуті один до одного, потрібно її віднести до першої смузі біля стіни разом з напарником. Тепер ваше завдання — щільно притиснути другу смугу до першої. Вставте всю смугу цілком у пази першої смуги. Це потрібно робити під кутом, приблизно, в 20 градусів. Щільно притисніть смуги один до одного і акуратно натисніть зверху.
 • Головне не переплутати боку смуг. Обов’язково виконайте цю умову. Гребінь повинен входити в паз, а не навпаки. Також не слід допускати сполучень паз-паз або гребінь-гребінь. Але це й не можливо.
 • Якщо ви бачите, що між деякими дошками є відстані, тоді потрібно знову використовувати молоток для того, щоб підігнати їх один до одного. Візьміть дерев’яну планку і молоток, і акуратними ударами підганяйте смуги один до одного, поки вони не будуть щільно прилягати одна до одної. Це потрібно, щоб правильно укладати ламінат.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.