Як правильно співати?

Спів — мистецтво по істині складне, оволодіння яким потребує насамперед терпіння і серйозної роботи над собою. Для того, щоб навчитися співати знадобитися не один рік. Спочатку учня вчать володіти своїми м’язами обличчя, потім своїм диханням і м’язами живота, після чого він вчиться правильно вимовляти слова і створювати звуки, і тільки після всього цього ставиться голос, яким можна намагатися співати. Сьогодні, ми поговоримо про спів. Отже:

Як правильно співати?

У будь-якому випадку, нам потрібно виконати мета статті, і все таки спробувати дати деякі рекомендації щодо правильного співу. Ну що ж, спробуємо.

Найперше в доброму та правильному співі — це відчуття у всьому тілі. Щоб звук вільно, без перешкод виходив з рота, потрібно зайняти зручне положення. Вага повинна розподілятися рівно щодо двох ніг. Намагайтеся не завалювати вагу тіла на одну з його сторін, так як це перешкодить роботі діафрагми і м’язів легенів.

Голова не задерта вгору, не дивиться вниз. Голова дивиться прямо, при цьому підборіддя трохи піднятий. Плечі розслаблені і не піднімаються. Це дуже важливо, тому що підняті плечі не дадуть вам вдихнути повноцінно. Повноцінне дихання — це визначальний фактор правильного співу.

Ваше тіло повинно перебувати в тонусі, але не затиснутим. Але ви й не повинні бути повністю розслаблені. Спробуйте відчути, що по вас тече якийсь динамічний заряд, готовий вийти з вас через голос. Це допоможе співати правильно. Живіт підтягнутий. Не потрібно розслабляти живіт — це ваш енергетичний центр.

Мабуть, перейдемо до дихання. Спробуйте подихати наступним чином. Вдихайте носом, видихайте ротом. І навпаки, вдихайте ротом і видихайте носом. Ця вправа особливо корисно перед початком співу, так як струмінь повітря, що проходить через горло, масажує зв’язки. Дихання в співі має бути повним, але не надмірним. Не вдихайте повітря в такій мірі, коли не залишається простору в легенях. Потрібно вдихнути настільки повно, поки не почнуть підніматися плечі.

Тепер розберемо видих. Видих — це найважливіша частина процесу виробництва звуку. Видих повинен бути плавним і поступовим. Постарайтеся видихати як можна довше. Ця вправа допоможе вам добитися спокою в співі. Слідкуйте щоб струмінь повітря не переривалася. Дуже хороша вправа — дути на палаючу свічку таким чином, щоб вона не погасла. Коли ви підходите до кінця видиху потрібно підштовхнути залишився повітря верхніми м’язами живота. Це можна легко зробити, просто втягнувши живіт в себе.

Якщо ви навчитеся дихати саме таким чином, то швидко досягнете вражаючих результатів у правильному співі. Використовуючи такий метод дихання, спробуйте проспівати мелодію. Для експерименту пропойте все на одній зручній для вас ноті. Це допоможе визначити на який діапазон співу ви здтні.

Як правильно співати ноти?

Крім правильного дихання, необхідно ще правильно чути і відтворювати музичні звуки, тобто ноти. Це вміння піддається тренуванню набагато складніше, ніж уміння правильно дихати і робити звук.

Перше, з чим зіткнеться початківець вокаліст — це почуття збентеження від свого голосу. При правильному співі ми багато приділяємо уваги тому, як звучить наш голос. Під час розмови увагу не приділяється. Тому, коли вокаліст тільки починає співати, він може кілька занять звикати чути себе. Це треба вміти робити. Потрібно вміти чути себе.

Існує 7 основних нот. Це знає кожен зі шкільної лави. До, ре, мі, фа, соль, ля, сі. У самому простому розумінні, «до» — найнижча по звуку нота, а «сі», відповідно найвища. Ці знання вам стануть у нагоді при роботі з педагогом. Мало ймовірно, що ви самостійно впораєтеся з освоєнням правильного інтонування нот. Якщо тільки ви не володієте ідеальним слухом. Таке буває. Звичайні люди часто можуть чути музичні звуки ідеально. Але головна трудність в тому, щоб змусити весь свій організм, а зокрема, голосовий апарат, звучати в правильній ноті. У цьому вам допоможе тільки хороший педагог і цілий вагон вашого часу і терпіння.

Удачі, дорогий читачу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.