Як правильно спати під час вагітності?

Чи знали Ви, що з 75 років людина витрачає на сон 25 років! Для нормальної життєдіяльності людина повинна не тільки не спати, а й давати відпочинок мозку під час сну. Щоб відновити працездатність і захистити нервову систему, вагітної як і будь-якій людині необхідно спати. Але в міру того, як животик майбутньої мами починає рости, вона починає турбуватися про те, як правильно спати під час вагітності, і чи правильно вона це робить.

Як правильно спати під час вагітності — положення

На початку вагітності, коли живіт ще не помітний, продовжуйте спати, як спали раніше. Ви ніяк не нашкодите своєму малюкові, та й самі не будете відчувати незручності. Але якщо Ви знаєте, що Вам завжди важко звикати до нових умов життя, тоді слідуйте правилами з самого початку. Лікарі рекомендують з перших місяців вагітності займати таке положення уві сні, яке вони будуть займати з великим животом. Це позбавить Вас від безсонних ночей в кінці терміну.

На думку лікарів, найзручніша і сприятлива поза для вагітних з помітним животом — на боці. Причому правильно спати під час вагітності краще на лівому боці, коли ліва нога буде прямою, а права — зігнутою. Добре, якщо права нога буде спиратися на подушку. Користь такого становища полягає в тому, що до плоду поліпшується приплив крові, а також спадають набряки з ніг. Зникнення набряків пов’язано з кращою роботою нирок і печінки в такій позі.

З великим животом небажано спати в позі «на животі», тому що на плід буде йти великий тиск. Хоча він і захищений навколоплідними водами, несприятливі умови мають місце бути.

Під час вагітності спати на спині здається зручним. Це положення є комфортним для вагітної та безпечним для дитини. Але в останньому триместрі вагітності у деяких з’являються болі в спині, погіршується кровообіг, тому на спині їм спати буде дуже важко. А також у такій позі плід сильно тисне на внутрішні органи. Найкращий вихід у такому випадку — спати на боку.

Погано сплю під час вагітності — що робити

 • Коли положення лежачи доставляє дискомфорт, і вагітна не може спати нормально, радять покласти під спину багато подушок і зайняти позу напівлежачи.
 • Краще використовувати дихаюче ковдру, щоб температура тіла залишалася в нормі, а сон тим самим ставав комфортніше.
 • Намагайтеся частіше міняти пози, так зменшите болю, які можуть виникнути в спині.
 • Вибирайте зручну і широку одяг для сну.
 • Снодійне пити не можна вагітним жінкам. Можна замінити їх настоянкою пустирника, валеріани, чаї з м’ятою і мелісою.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.