Як правильно розрахувати термін вагітності?

Будь-яка жінка хоче точно і правильно розрахувати термін вагітності. По-перше, це цікаво. По-друге, це логічно, адже чим точніше визначений термін вагітності, тим точніше можна передбачити дату пологів. Та й щоб обчислити час виходу жінки в декретну відпустку, теж потрібно знати термін вагітності.

Як правильно розрахувати термін вагітності за датою останніх місячних

Існує якась формула Негеле, по якій і розраховується термін вагітності простими обивателями. До речі, найчастіше так розраховують дату пологів, а відповідно впізнається і термін вагітності. Вам необхідно згадати перший день останньої менструації. Потім від нього відняти 3 місяці і додати сім днів. Так Ви отримаєте дату пологів. А відповідно до отриманої датою зможете обчислити термін вагітності.

Розрахуй термін свою вагітність по овуляції та датою зачаття

В день овуляції зріла яйцеклітина жінки виходить в маткову трубу. Яйцеклітина має свою життєздатність до двох днів. Саме в ці дні ймовірність завагітніти при незахищеному статевому акті найвища. Щоб найбільш точно розрахувати термін вагітності, необхідно відраховувати його саме з дня овуляції. Визначити, коли у Вас була овуляція не так і складно, вона відбувається десь в середині менструального циклу жінки. Припустимо, Ваш цикл становить 30 днів, тоді овуляція відбудеться на 15 день циклу.

Також в аптеках продаються спеціальні тести, які визначають дату овуляції. Точність тесту дуже висока (99%). Але роблять такі тести до зачаття дитини, щоб визначити найсприятливіший час для зачаття.

Ще один метод визначення дати овуляції, а значить і терміну вагітності — це вимірювання температури в прямій кишці. До овуляції (на початку циклу) показники температури будуть однакові — нижче 37 °. За день до овуляції трохи знизяться. У сам день овуляції і наступні дні температура буде дорівнює 37 ° — 37,2 °.

Як правильно розраховує термін вагітності гінеколог на огляді

Лікар визначить термін вагітності за розміром матки. Кажуть, що на четвертому тижні вагітності розмір матки відповідає розміру курячого яйця, а на восьмому тижні — розміру гусячого яйця. Досвідчений гінеколог може з легкістю визначити, якого розміру матка у недавно завагітніла жінки і співвіднести це з терміном вагітності.

Термін вагітності і перше ворушіння

Щоб дізнатися, чи правильно Ви визначили термін своєї вагітності, можна перевірити це за першим ворушінню. Відомо, що у первісток жінки перші ворушіння дитини можуть початися на терміні вагітності у двадцять тижнів. А якщо у Вас це вже не перша вагітність, то швидше за все Ви відчуєте ці ворушіння в 18 тижнів.

Насолоджуйтеся новими відчуттями і думайте про свого малюка! Удачи!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.