Як правильно робити клізму?

v Відео — «Як правильно робити клізму»

Клізму зазвичай використовують для швидкого очищення кишечника. Якщо результату від проносних пігулок, чаїв або відварів доводиться чекати кілька годин, то клізма — дає ефект дуже скоро. Але робити її треба правильно, щоб не завдати шкоди організму.

Підготуємося перед тим, як робити клізму

Перше, що необхідно підготувати, це рідина для клізми. Зверніть увагу на температуру води, яка коливається від 25 до 35 градусів, а при запорах — від 12 до 20 градусів, щоб викликати скорочення кишечника. Скільки потрібно води для клізми? Відповідь така: від 1 до літрів, але обов’язково кип’яченої води. Цю рідину вам потрібно влити в резервуар і підвісити на необхідну висоту. При цьому трубка повинна бути вже заблокована краном або зажимом. Окрім самої клізми важливо підготувати місце, тобто постелити клейонку, бо трапляється так, що організм не може утримати рідину в кишечнику. Відразу попередимо вас про позі, в якій повинна вводитися клізма. Щоб правильно зробити клізму, людині слід лягти на лівий бік або встати на карачки. Перед введенням клізми в анус її змащують вазеліном, у відсутності якого скористайтеся маслом. Глибини введення клізми в 10 см буде достатньо. Тепер ви ознайомлені з основними правилами, і вже можна приступати до власне введенню клізми.

Як правильно робити клізму

Про позі ми поговорили, тому зайнявши правильне положення виконуйте наступне:

 • Випустіть невелику кількість води з клізми, щоб уникнути так званих повітряних пробок.
 • Дуже акуратно круговими рухами введіть змащений наконечник клізми в пряму кишку.
 • Відкрийте краник на клізмі або приберіть зажим, таким чином, ви звільните шлях воді.
 • Поки йде процедура постарайтеся розслабитися і глибоко дихати, коли відчуєте неприємні позиви до випорожнення. Можна погладжувати живіт. Але біль терпіти не можна, потрібно зменшити натиск води в тому випадку.
 • Коли вся рідина введена в організм, дуже обережно видаліть наконечник клізми з ануса.
 • Ляжте на спину або залишіться на лівому боці, щоб утримати вміст кишечника 5-15 хвилин. Пишуть, що заспокоювати себе слід погладжуваннями по животу. Ходити або лежати на животі буде дуже важко, але добре, якщо вийде.
 • І пам’ятайте, якщо виникне необхідність поставити другу клізму, то слід зробити перерву в 45 — 60 хвилин. Переконайтеся, будь ласка, в тому, щоб весь вміст першої клізми вийшло з організму.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.