Як правильно паяти?

Запитайте у будь-якого чоловіка хоч сантехніка хоч програміста, вони вам скажуть, що паяльник річ незамінна. Він допоможе з’єднати будь-які металеві (а по великому секрету і пластикові) деталі, будь то труби або мікросхеми.

Як правильно паяти

Щоб з’єднати між собою необхідні деталі, потрібно їх припаяти. По суті, це розплавлення металу (припою) на з’єднуються поверхнях, який застигаючи їх «схоплює». За допомогою припою і паяльника можна запаювати непотрібні отвори або зміцнювати деталі. Як правильно паяти:

 • Зачистити з’єднуються деталі або їх поверхні наждачним папером і знежирити бензином або ацетоном. Це забезпечить відсутність на поверхні зайвих речовин, які можуть пошкодити спайці. Також необхідно для ідеального споювання очистити поверхню від жирів і продуктів окислення металів (у більшості випадків це іржа в тій чи іншій мірі) це здійснюється за допомогою розчинів кислот і спеціальних рідкої начебто флюсу. Так ви не тільки завершите процес очищення ваших деталей, але й зможете захистити їх від іржі.
 • Очистити паяльник — нагрітий паяльник (будьте обережні і обладнайте робоче місце так, щоб поруч не було легкозаймистих об’єктів або того, що можна пошкодити, не варто паяти на пластиковому підвіконні під фіранкою) занурте в каніфоль або порошок нашатирю. Це знову очистить паяльник від окислених металів, і паяти буде краще і паяльник прослужить довше.
 • Нагріти припой — припой це суміш легко плавких металів, він служить замість клею і тримає припаяні деталі досить міцно. Припій можна знайти у вигляді паличок, листків, смужок і порошку, втім, раніше він міг перебувати у господаря у вигляді злитка або безформного грудки, якщо їм часто користувалися, якщо на антресолях в глибині будинку ви не знайшли припой, його вільно можна купити в магазині . Отже, як правильно паяти паяльником: занурюємо гарячий паяльник в припой поки той сильно не нагріється, він повинен обволікати жало паяльника і збиратися на ньому.
 • Нагрівання, захоплюємо припой (він збереться на паяльнику невеликий краплею), переносимо його на місце спайки деталей і розрівнюємо припой на поверхні. Потім додаємо ще припой до необхідного міцного з’єднання або поки не закриємо необхідну площу.
 • Після повного застигання припою, протерти його вологою ганчіркою і зачистити поверхню наждачним папером або напильником, вирівнюючи поверхню.
 • Як правильно паяти дроти — секрет в тому, що дроти на відміну від інших металевих деталей, дуже тонкі, їх легко пошкодити, і зазвичай вони знаходяться у захисній оплетке, тому ні до чого обробляти їх сильним розчином кислоти (флюсом), краще розвести каніфоль в етиловому спирті і зачистити проводу перед спайкою саме цією сумішшю.
 • Як правильно паяти труби — оскільки вони зазвичай зроблені з міді або латуні, то сильна кислота їх також може зруйнувати, тому їх краще зачищати або спеціальним флюсом, або за допомогою аспірину, розчиненого у воді, це буде самий слабкий розчин кислоти. Поєднуючи водопровідні труби, які не повинні пропускати воду, використовуйте велику кількість припою, повністю закриваючи місце з’єднання, щоб в ньому не залишилося отворів, перевірити можна після застигання пустивши воду по трубі, якщо виявлено витік, нанесіть додатковий припой, попередньо просушивши трубу.
 • Існують спеціальні суміші, що виділяють припой, які можна використовувати без паяльника — паяльні пасти. Яким способом з їх допомогою можна припаяти деталі один до одного: нанести пасту на місце спайки і потім нагріти полум’ям запальнички, свічки або спиртового пальника. Гріти потрібно до тих пір, поки з пасти не виділиться припой — під скоринкою на поверхні, можна буде розгледіти блискучий метал.
 • Тепер ви знаєте як правильно паяти і все в ваших руках.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.