Як правильно оформити реферат?

Будь хороша робота передбачає правильну форму втілення. Якщо ви хочете, щоб ваш реферат був оцінений по достоїнству, то потрібно приділити увагу не тільки його змістом. Правильно написаний реферат, перш за все, зручний. Така робота залишить дуже гарне враження, яке за законами людської психіки, буде перенесено на вашу особистість. Іншими словами, якщо людина зробила реферат правильно і добре, то, напевно, він сам по собі правильний і хороший. Ось як це працює. Виходячи з вище сказаного, сьогодні, ми звернемося з вами, дорогий читачу, до того, як правильно оформити ваш реферат, щоб він говорив про вас, як про відповідальне і грамотному людині. Отже:

Як правильно оформити реферат?

Перш за все, не можна не відзначити, що існує єдиний державний стандарт, за яким потрібно оформляти роботу. Давайте розглянемо основні його пункти.

Визначення реферату

Реферат — це невелике усне повідомлення, яке викладено у письмовій формі. Що мається на увазі під «викладом»? У разі написання реферату ми говоримо про те, що його автор викладає зміст будь-якої наукової роботи або прочитаної книги. Реферат — це робота теоретичного характеру. Реферат призначений для демонстрації знань студента чи учня і рівня володіння ним аналізу наукової та методичної літератури.

Тема для реферату

Тема для реферату вибирається учителем і учнем разом, щоб правильно зробити реферат. Тема повинна бути цікавою для учня. Для реферату зазвичай рекомендують використовувати 4-5 джерел літератури. Часто, викладачі пропонують студентам список тем, які можна вибрати для реферату.

Етапи роботи над рефератом

Рекомендують такі етапи роботи:

 • Визначте і виділіть проблему, яка стоїть в даній темі.
 • Вивчіть поставлену проблему, використовуючи першоджерела.
 • Проведіть огляд вибраної для читання літератури.
 • Викладіть матеріал дотримуючись власну логіку.
 • Структура реферату

  Оформіть свій реферат з наступним принципам, щоб він був правильним:

 • Перша частина — це введення. Викладіть мету та завдання своєї роботи. Виділіть проблему, а також відобразіть її актуальність. Передбачуваний приблизний обсяг введення становить 1-2 сторінки.
 • Основна частина — це другий блок в структурі реферату. Відобразіть свою точку зору з проблеми, яка заснована на аналізі наукової літератури. Передбачуваний обсяг основної частини — 12-15 сторінок.
 • Висновок — третя структурна одиниця реферату. У висновку необхідно зробити висновки і запропонувати свої рекомендації з проблеми. Найголовніше — це чіткість і ясність думки. Зміст висновку рекомендують розбити на зрозумілі пункти. Обсяг укладення зазвичай становить 1-3 сторінки.
 • Список використовуваної в роботі літератури в алфавітному порядку.
 • Правильне оформлення реферату

 • Розмір шрифту — 12-15 пунктів.
 • Шрифт — Times New Roman (звичайний).
 • Міжрядковий інтервал — 1,5-2.
 • Розмір лівого поля — 30мм
 • Розмір правого поля — 10мм
 • Розмір верхнього і нижнього полів — 20мм
 • Не ставте крапку в кінці заголовка. Всі заголовки прийнято виділяти жирним шрифтом. Заголовок першого рівня — 16 шрифт. Заголовок другого рівня — 14 шрифт. І заголовок третього рівня — 14 шрифт, курсив.

  Відстань між кінцівкою глави або параграфа і наступним заголовком становить три інтервалу. Після завершення роботи необхідно скласти автоматичне зміст, так як це заощадить ваш час і буде відповідати вимогам до оформлення реферату. Щоб зробити автоматичне зміст, необхідно проставити всі голови у вашій роботі, як заголовки різного рівня. Це правильне оформлення реферату.

  Текст друкують на одному боці сторінки. Посилання, примітки позначають або в самому тексті, або внизу сторінки. Для оформлення посилань можна використовувати стандартні засоби Microsoft Word.

  Всі сторінки без винятку повинні бути пронумеровані. У тому числі і титульний лист. Цифри, що позначають сторінки, прийнято ставити вгорі і по центру сторінки. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять. Пам’ятайте, що кожен новий розділ потрібно починати з нової сторінки.

  Це основні правила правильного створення та оформлення реферату. Потрібно використовувати ці рекомендації, якщо ви хочете досягти успіху в справі написання хорошої роботи. Головне в рефераті — це тема. Постарайтеся вибрати ту тему, яка вам дійсно до душі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.