Як правильно написати заяву?

Куди не прийди в офіційну контору, скрізь вимагають заяви писати. Звичайно, зразки заяв там вивішені, або їх вам дадуть в спеціально відведеному для цього вікні … Але якщо зовсім немає часу, а перед вами величезна черга, то можна ознайомитися з тим, як правильно написати заяву заздалегідь прямо тут.

Як правильно написати заяву на відпустку

Заява на відпустку пишеться від руки. В будь-яку заяву складається «шапка», яка розташована у верхньому правому куті:

 • перший рядок: посада, ПІБ у давальному відмінку (кому адресовано заяву),
 • другий рядок: ваша посада, ПІБ в родовому відмінку
 • Потім посередині пишеться найменування документа «заяву» з маленької літери. Потім з нового рядка пишемо текст заяви з коротким формулюванням прохання: «Прошу надати мені чергову відпустку з» число.месяц.год «м. по» число.месяц.год «м. В тому випадку, якщо співробітник бере відпустку за свій рахунок, тобто не оплачувану щорічну, то в заяві додається: «відпустка без збереження заробітної плати». Нижче зліва ставиться дата, праворуч навпроти неї особистий підпис заявника.

  Бувають важкі ситуації, коли співробітник бере відпустку, а на нього випадає свято. Виникає плутанина в числах, що саме вказувати в заяві. Тут необхідно буде написати: «Прошу надати мені чергову відпустку з» число.месяц.год «м. на 28 календарних днів», наприклад.

  Як правильно написати заяву на звільнення

  Заява про звільнення слід писати від руки. У випадку, коли трудовий договір розривається, співробітнику потрібно написати заяву про звільнення. Дана заява складається відповідно до причиною звільнення, наприклад, за згодою сторін або за власним бажанням. Шапка у верхньому правому куті заповнюється так само як і на заяву на відпустку, про що ми говорили вище. Потім також пишеться найменування документа «заяву» з маленької літери. І з нового рядка формулюємо прохання: «Прошу звільнити мене із займаної посади за (вказується причина)» число.месяц.год «м.» Нижче ставиться дата написання заяви зліва і особистий підпис заявника справа.

  Тепер про деякі спірних моментах у написанні заяви про звільнення. Ніякої обов’язкового відпрацювання в два тижні немає, ви можете хворіти, піти у відпустку, термін «2 тижні» не призупиняється. Суть цього терміну в тому, що роботодавець має можливість шукати нового співробітника на вашу посаду. Крім того, ви маєте право передумати і написати іншу заяву з проханням вважати заяву про звільнення недійсним. Судом таке прохання трактується на користь працівника. Тобто роботодавець не має права вас звільнити у день, коли ви написали заяву, якщо ви не бажаєте.

  Як правильно написати заяву в суд

  Закінчивши тему про роботу, подивимося, як правильно написати позовну заяву. До цього питання треба поставитися серйозно, так як успіх справи в суді буде залежати від того, як ви склали позовну заяву. Безумовно, професійний юрист вам допоможе в його грамотному складанні, але якщо такої можливості немає, то доведеться обходитися своїми силами.

  На аркуші формату А4 надрукуйте або напишіть від руки наступне:

 • Вірне найменування суду.
 • ПІБ позивача, адресу. У тому випадку, якщо заява до суду подається вашим представником, то вказуються і його дані (ПІБ та адресу).
 • Найменування (ПІБ) відповідача, адресу. Скільки б не було відповідачів, прописуються дані всіх.
 • Причина подачі заяви до суду. Розглянемо цей пункт детальніше … Конкретно вказується порушення ваших прав, свобод або законних інтересів. Тут же наводяться обставини, на яких грунтуються вимоги і докази позивача (ваші). Ви повинні якомога детальніше розписати докази ваших слів і саму суть справи. Але в той же час сильно не захоплюйтеся, на 20 аркушів все розписувати не потрібно. Будьте чітким, лаконічним.
 • Вимоги позивача. Буде дуже добре, якщо ви вкажете норми закону, що підтверджують ваш позов. Залучайте статті Конституції РФ, Адміністративного, Кримінального, Цивільного кодексів, різні закони, може бути міжнародні конвенції. Приписувати сюди всі закони поспіль, які зовсім побічно стосуються вашої справи, не можна, інакше це викличе негативну реакцію суду.
 • Ціна позову, якщо необхідно. Сильно не завищувати, вона може бути переглянута. Якщо справа стосується грошей, то ціна визначається стягуваної сумою, якщо майна — вартістю майна, або загальною сумою всіх вимог.
 • Прописується перелік документів, які додаються до заяви (наприклад, квитанції, мед.справкі, копії договорів, висновків експертів та інші).
 • Дата, підпис.
 • Нагадуємо, що до позовної заяви в суд позивач повинен додати:

 • стільки копій заяви, скільки у вас відповідачів,
 • документи з доказами також по числу відповідачів,
 • квитанцію про сплату держмита за подачу заяви в суд,
 • розрахунок стягуваної грошової суми в письмовій формі.
 • Як правильно написати заяву на розлучення

  Таке складне рішення в житті людини як розлучення, супроводжується рядом формальностей. Якщо у подружжя є діти, то позовну заяву на розлучення подається в суд. Якщо ж дітей немає, то заяву на розлучення можна подати в ЗАГС. Для заяви потрібно бланк, який необхідно буде заповнити. Зразок заяви, щоб правильно його написати, можна побачити і в інтернеті.

  У шапці прописується:

 • перший рядок: «Світовому судді судового ділянки № … (місто)»,
 • другий рядок: ПІБ, адресу позивача,
 • третій рядок: ПІБ, адресу відповідача.
 • Далі посередині слід вказати найменування документа: «Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів». У тексті заяви має бути: «Я, (ПІБ), вступив (а) в шлюб з гр. ПІБ» число.месяц.год «(це дата реєстрації шлюбу). Від шлюбу є неповнолітня дитина (ПІБ дитини) … року народження. В даний час відносини погіршилися, збереження сім’ї неможливо. Спільно не проживаємо с (тут ставиться «число.месяц.год»). Чоловік (а) на розлучення згодна (або не згодна). Суперечки по розділу майна і вихованню дитини не маємо . Дитина залишається жити з матір’ю (батьком). На підставі ст. 21, 22, 23 (згодна на розлучення) СКРФ, прошу суд шлюб, зареєстрований (дата, орган ЗАГСу) розірвати «. Дата і особистий підпис позивача.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.