Як правильно написати заяву на звільнення?

Якщо ви зібралися звільнятися з роботи, то вам потрібно поставити свого роботодавця до відома.

Як правильно написати заяву на звільнення?

Заява на звільнення ніколи не друкується, пишіть його вручну. Зазвичай формулюють його однаково: «Прошу звільнити мене за власним бажанням». Але якщо ви сформулюєте по-іншому, то порушенням це не буде. Дату ставте того дня, коли передаєте його на підпис керівнику. Якщо ж керівник відсутній, то секретар повинен поставити відмітку про прийом його у вас і дату, відповідну вашій.

Через два тижні на вас оформлять наказ про звільнення і вийдуть на руки трудову книжку з відповідним записом. Протягом двох тижнів роботодавець має можливість підібрати іншого співробітника, а ви відкликати свою заяву, якщо раптом передумаєте. Так само протягом цього періоду ви можете вийти у відпустку або на лікарняний, що часто багато хто і робить, якщо робота стала нестерпною. Після того, як ви вийшли з лікарняного або з відпустки, ви не повинні відпрацьовувати ще два тижні. При цьому робочий стаж протягом відпустки або лікарняного в даній ситуації не переривається.

Ви, звичайно, можете при розрахунку отримати відпускні за невикористану відпустку, але їх, швидше за все, вам порахують по мінімуму. А якщо ви підете у відпустку, ще працюючи, то отримаєте повноцінні відпускні. До того ж є можливість відпочити перед виходом на нову роботу (відпустка на ній адже ще зовсім не скоро) або щільно зайнятися пошуком нової, якщо ви її ще не знайшли.

Якщо залишатися на цьому підприємстві більше немає ніяких сил, беріть лікарняний. Невелика температура, тиск, болі в спині тощо послужать причиною отримати лікарняний лист. Не переживайте, якщо лікарняні в колективі не вітаються. Адже все одно вам більше не працювати з цими людьми, а лікарняний лист — документ серйозний, просто так не видається, так що тут вже не посперечаєшся. Якщо ж передбачуваний лікарняний може тривати довше двох тижнів (наприклад, вам потрібна операція), то не пишіть заяву. Ідіть на лікарняний, а за два тижні до його закінчення передайте заяву про звільнення через близьких родичів або надішліть поштою. За період до написання заяви вам буде нараховуватися заробітна плата, таким чином ви не втратите гроші. Не забудьте, що в даному випадку заява пишеться в двох примірниках, на одному з яких секретар або працівник відділу кадрів ставить позначку про прийом і дату отримання. Другий примірник зберігайте до моменту повного розрахунку з вами. До речі, розрахувати вас повинні протягом трьох днів після дати наказу про звільнення. В іншому випадку роботодавець буде повинен вам виплатити заробітну плату за всі дні прострочення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.