Як правильно написати розписку?

Ось найважливіші факти про те, як правильно писати розписку:

 • Потрібно скласти договір позики або розписку в тому випадку, якщо ви даєте кому-небудь у борг 1000 і більше рублів. Цього вимагає закон.
 • Вкажіть суму позики в рублях. Також можна приписати еквівалент суми в іноземній валюті, наприклад, в доларах.
 • Обов’язково вкажіть дату повернення боргу.
 • Опишіть докладно всі умови угоди. Наприклад, опишіть зобов’язання, які вступлять в силу після прострочення дати повернення грошей. В даному випадку ви господар становища. Ви можете вказати якийсь відсоток, наприклад, 5% зростання боргу при кожному дні прострочення. Все це потрібно зробити, так як це дасть гарантію повернення грошей в строк. Нікому не хочеться переплачувати.
 • Не варто вказувати в розписці про те, що сума видана під відсоток. За законом ви не має права давати гроші під відсоток більше, ніж один раз на рік. Слід підрахувати відсоток заздалегідь і вказати в договорі фінальну суму з вже включеними в неї, відсотками.
 • Зразок Договору позики або розписки:

  ДОГОВІР ПОЗИКИ

  Місце укладення договору: м. Іваново Дата укладення договору: «____» ______________ р.

  Іванов Іван Іванович, паспорт: 0000 000000 виданий УВС м. Іваново 21 липня 2003, адреса: м. Іваново, вул. Іванівська, д. 12, кв.44 іменований надалі «Позикодавець», з одного боку, і _____________________________________________________________________ паспорт: _____________________________________________________________ ____________________________________________________________________, адреса: ______________________________________________________________ ____________________________________________________________________, іменований надалі «Позичальник», з іншого боку, уклали цей договір про наступне. 1. Іванов Іванович Іванович передав у власність _____________________________________________________________________ гроші в сумі __________________ (__________________________________) грн, а ____________________________________________________________ зобов’язується повернути Іванову Івану Івановичу таку ж суму грошей (суму позики). 2. Позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві одержану суму позики до «_____» _________________ року. 3. У випадку, коли ____________________________________________ не повертає в термін суму позики, на цю суму підлягають сплаті відсотки в розмірі 3% в день на суму заборгованості. 4. Цей договір складено у двох примірниках (по одному примірнику кожній стороні), які мають однакову юридичну силу.

  Іванов Іван Іванович

  _________________________________________

  Договір про позику або боргова розписка не вимагає юридичного підтвердження у нотаріуса.

  Розписка складається у довільній формі, однак, чим правильніше і зрозуміліше вона буде, тим простіше буде відстояти свої права, в разі судових розглядів. У суді приймають будь-які розписки, в яких повинна бути вказана наступна інформація в обов’язковому порядку:

 • Потрібно вказати хто бере в борг. (ПІБ та паспортні дані)
 • Потрібно вказати хто дає в борг. (ПІБ та паспортні дані)
 • Яка сума виступає в ролі боргу.
 • Умови повернення суми.
 • Також вкажіть число і підпис.
 • Багато також радять вказати 2 свідків з паспортними даними і реєстрацією. Якщо ви завірити в нотаріуса правильно написану розписку, тоді вона буде називатися Договір позики. Проте, ця процедура не обов’язкова.

  Давайте свої гроші або цінності тільки тим людям, в яких ви впевнені. Якщо у вас попросив у борг людина, яку ви знаєте недавно, то гроші краще не давати. Не всі справи про боргові тяжбах закінчуються в суді благополучно для тих, хто дав у борг. Не довіряйте свої гроші недобросовісним знайомим.

  Дуже важливо вказати в розписці про відповідальність у разі прострочення боргу. Це психологічний момент. Ніхто не хоче віддавати більше, ніж він взяв. Також, багато професійні юристи рекомендують давати гроші під процент. Гроші повинні робити гроші, і в цьому випадку також працює, вказаний вище, психологічний механізм. «Чим довше я повертаю, тим більше я повертаю.»

  Перед вами зразок боргової розписки. Це найпоширеніша форма:

  Розписка

  Я, Куксін Юлія Анатоліївна, отримала від Попова Ігоря Ярославовича 530 (п’ятсот тридцять) гривень. Зобов’язуюся цю суму повернути 1 січня 2006 року. 14 лютого 2005 Розпис

  Передача матеріальних цінностей в борг може обернутися їх втратою. Це, однак, не означає, що потрібно сісти на свій мішок з грошима і нікого до нього не підпускати. Будьте уважні, довіряйте свої гроші тільки перевіреним людям. Адже як показує практика, навіть вони не завжди повертають свої борги.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Фінанси. Додайте в закладки постійне посилання.