Як правильно малювати?

Сьогодні ми поговоримо про великого мистецтві — про мистецтво малювання. Багато людей знаходять в собі здібності, що дозволяють їм непогано зображати зовнішні об’єкти, наприклад, людей, тварин або повсякденні предмети. Однак, не завжди такі малюнки визнаються за дійсно гарні роботи. Чому це так? А тому що цим початківцям художникам не вистачає техніки виконання або по-іншому техніки малювання. Давайте почнемо з основ. Як навчитися малювати і як це робити правильно? Отже:

Як правильно малювати?

Кожна справа припускає якісь канони і основні принципи свого виконання. Куди не Зроби крок, ми всюди з цим стикаємося. Танець? Постановка корпусу і економічність руху. Музика? Канони складання музичних фраз і принципи формування набору інструментів. Так і малювання. Що можна віднести до найважливіших принципів цієї «науки»?

 • Перший принцип малювання — це принцип цілісності. Малюнок — це якась велика система, яка утворюється з маленьких деталей. Кожна така деталь несе в собі функції, які нерозривно пов’язані з іншими функціями інших елементів. Саме по-цьому малюнок слід починати, намітивши на полотні або аркуші паперу план і ідею того, як малюнок буде розташований, і що він повинен буде собою уособлювати. Цей принцип по-іншому називають «від загального до приватного». Після того, як загальна схема нанесена на робочу поверхню, необхідно намітити головні елементи малюнка. Ну а тільки потім переходити до деталей картини.
 • Другий принцип — це принцип зокрема. Дане положення свідчить про те, що необхідно якомога дрібніше розробляти деталі малюнка, але не забувати при цьому, що кожна маленька деталь повинна відповідати загальній ідеї і духу картини, яку ви пишете. Ось, як правильно малювати.
 • Ну тепер поговоримо про технічну частину питання, а точніше про технологічну. Що знадобиться початківцю або професійного художнику? Які інструменти дозволять йому викласти своє бачення світу на полотні? Олівець — це, мабуть, один з найголовніших інструментів художника. Чому саме олівець потрібен будь живописцю? Олівець має унікальну властивість зникати з листа або полотна за допомогою гумки. Це дуже зручно при формуванні майбутнього малюнка, тобто при нанесенні основи, про який ми говорили при розповіді про перший принципі малювання. Багато художників часто і не видаляють нанесені олівцем штрихи, так як їх просто не буде видно у фінальному варіанті картини.

  Фарби — ще один інструмент для малювання. Існує ціла безліч різного роду фарб для малювання на різних поверхнях. Акварель, акрил, гуаш і багато, багато іншого. Слід зазначити, що кожен вид фарби вимагає особливого підходу і техніки малювання. Скажімо, використання акрилової фарби для тканин і використання масляних фарб для портретів передбачає актуалізацію різних технік художника.

  Туш часто використовується для створення картин в однотонному вигляді. Цей матеріал володіє унікальними властивостями, які вимагає уважного ставлення.

  Мел також досить часто можна зустріти в якості основного інструменту малювання багатьох майстрів. Унікальні властивості крейди дозволяють створювати цікаві твори образотворчого мистецтва.

  Ось, мабуть, і всі основні матеріали для малювання. Використовуючи ці інструменти, ви зрозумієте як правильно малювати!

  Хочеться, також згадати про те, чим саме малюють художники, тобто що вони тримають у своїх руках? Це звичайно ж кисті. Існує дуже велика кількість кистей, і професійний художник, як правило, має всі види в своєму арсеналі. Навіщо так багато? Все дуже просто. Вступає в силу другий принцип малювання. Кожна деталь повинна бути опрацьована до найдрібніших подробиць. Як цього досягти? Потрібно використовувати різні кисті. Кисті для жирних штрихів, пензлі для виконання найтонших лінії. Все це має величезне значення для кінцевого результату.

  Мистецтво малювання чи образотворче мистецтво відрізняється складністю для освоєння. Хоча таке твердження справедливе для будь-якої справи. Щоб досягти якогось рівня в чому-небудь потрібно володіти, по-перше, величезним бажанням цією справою займатися, по-друге, глибокими знаннями про цю справу, ну і по-третє, великий практикою виконання цієї справи.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.