Як правильно малювати олівцем?

Ви відкрили в собі нове бажання — навчитися малювати, і не інакше, як олівцем. Сьогодні ми розповімо саме про те, як правильно малювати олівцем? А заодно покажемо методики штрихування, пояснимо, який папір краще використовувати на перших порах.

Як правильно утримувати олівець?

Насправді, якщо навчитеся правильно тримати олівець, а не на зразок того, як утримують ручку при письмі, наприклад, то і лінії у вас будуть виходити куди більш рівні й красиві. Повторю слово «навчитеся». Треба саме виробити звичку, як правильно малювати олівцем, а не один раз потрібним чином взяти його в руку.

Правильно? А як це? Досить просто, треба взяти олівець і покласти на долоню. Потім злегка притиснути великим пальцем. За великим рахунком, от і вся наука. Іншими пальцями потрібно трохи притримувати олівець, не давати йому рухатися під час малювання. Але не можна сильно затискати олівець, інакше рука просто швидко втомиться і лінії будуть кострубатими.

Панацеєю було б наявність у вас мольберта. Тоді треба зафіксувати на ньому папір перпендикулярно підлозі, вертикально. Як всім нам зрозуміло, мольберт — річ в ужитку рідкісна, тому можна обійтися і шматком ДВП. Закріпити лист можна канцелярськими кнопками.

Коли проводите рівні лінії, стежте за тим, щоб ваша рука не рухалася в зап’ясті. Вона повинна працювати від плеча, повністю. Якщо не відпрацюєте це, то замість прямих ліній будуть виходити плавні дуги. Відпрацювати дуже просто. Беремо аркуш паперу і проводимо лінії в різних напрямках. Лист при цьому крутити не можна! Не напружуйте руку, малюйте легко і невимушено. Не тисніть на папір, не стискайте олівець — далі статі він не впаде. Зазвичай на це йде кілька днів.

Якщо вам треба провести дугоподібну лінію, навпаки, техніка змінюється. Рука повинна працювати в лікті і зап’ястя, в залежності від величини дуги. Уявіть розмір, прикиньте його на око, і зробіть висновок, що приймати за центр кола — лікоть або зап’ясті. Потім проводите необхідну дугу, не зміщуючи руку. Не торкайтеся листу рукою! Ніщо, окрім олівця не повинно доторкатися до паперу. Олівцевий слід розмазується, пам’ятаєте.

І як обіцяли, техніки штрихування — нижче.

Методики штрихування

На перший час, щоб зрозуміти, як правильно малювати, або ж штрихувати олівцем, вам буде досить дізнатися про чотири методи штрихування.

Нам знадобляться 4 олівця (твердомягкій, твердий, м’який, подвійний м’якості) і білий папір середньої щільності. На такому папері легко відпрацювати методи штрихування і оцінити колірну гамму, чудово виходять тони від світло-сірого до вугільно-чорного.

 • Твердомягкій олівець, довільна штриховка. Дозволяємо руці «танцювати» за папері в будь-якому напрямку. Утримуємо олівець міцно, але не перестарайтеся, бажано ближче до незаточеного кінця, і постійно змінюємо напрямок штрихів. Штрихування буде виглядати досить жваво, яскраво.
 • Точкове штрихування. Підходить для олівця подвійний м’якості і твердого. Впевнено тримаємо олівець, спираємося на аркуш паперу зап’ястям і стукаємо грифелем по поверхні. Тонування виконується кількома методами: регулювання щільності точок, зміна олівця або сили натиску.
 • М’який олівець, щільна штриховка. Нам знадобиться широкий розмах. Беремо олівець вище, не спираємося рукою об папір. Якщо важко, то злегка торкатися кісточками пальців можна.
 • Твердомягкій олівець, дугоподібна штриховка. Цю техніку врятли можна назвати безладної. Ідеально підходить для тривимірних об’єктів. Спирайтеся про папір рукою, підводите під вигини вашого об’єкта. Тонуємо, починаючи з темного, переходимо до світлого.
 • Ви бачите, як просто правильно малювати олівцем. Удачи в ваших починаннях!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.