Як правильно кататися на ковзанах?

v Відео — «Як правильно кататися на ковзанах»

Увечері, перед телевізором, числа десь 24 квітня, ми з задоволенням сідаємо з чашкою ароматного чаю в зручне крісло і клацаємо на пульт дистанційного управління. Перед нами виникає Чемпіонат Світу з фігурного катання. Фігуристи, розсікають простір стадіону як вільні птахи легко ширяючи над гладдю льоду. Здається, вони настільки легко це роблять, що відразу ж створюється враження, ніби варто тільки вам встати зі свого затишного крісла, почепити ковзани, і на першій же майданчику, залитої льодом стрибнути запаморочливий ритбергера або Потрійний тулуп з ідеальним виходом з елемента. Але спробувавши на практиці, ми розуміємо, що фігуристи — це абсолютно неймовірні люди, які витворяють на ковзанах таке, що і без ковзанів-то не дуже вкладається в розумі. Ці люди знають як правильно кататися на ковзанах.

Насамперед зрозуміло, що з першого дня, ми не будемо кататися на позначку «відмінно», або на «6.0» ні за техніку, ні за емоційність. Тому, якщо ви хочете навчитися правильно кататися на ковзанах — варто просто хоча б почати кататися.

Є кілька простих правил, об’яснющіх як правильно кататися на ковзанах:

 • Намагайтеся тримати вагу під час катання на передній частині стопи.
 • Ні в якому разі не гальмуйте свій рух ривком тіла назад — інакше ви просто Рухну на спину.
 • Гальмувати можна кількома способами:
 • під час руху одну з стоп поверніть у всередину, поставивши коник ребром — це сповільнить рух
 • якщо у вас фігурні ковзани (це ті, що з різзю на шкарпетці леза), то просто поставте ногу на носок — ваш рух сповільниться
 • і складніший спосіб, який добре працює якщо швидкість вашого руху досить висока — поверніть тіло в будь-яку сторону разом зі стегнами і ногою. Коник встане ребром вертикально вектору руху і швидко зупинить вас.
 • Для того щоб зрушити з місця, вам необхідно плавним рухом перенести вагу на передню частину стопи, зігнути коліно опроной ноги і відштовхнутися від ноги. Відштовхуйтеся ребром. Відштовхуватися носком — це помилка! Ваш рух буде нагадувати малюнок ялинки. Відштовхнувшись один раз, не поспішайте відразу штовхатися іншою ногою. Краще відштовхнутися сильніше, тоді ваш рух буде плавним і безперервним. Чим більше зігнуте коліно опроной ноги, тим сильніше ваше рух і більше інерція, яка економить ваші сили.
 • Правильне катання на ковзанах — це перш за все економічне витрачання своєї енергії. Постарайтеся не напружувати все тіло, коли працюють тільки ноги.
 • Не забувайте про те, що під час катання ви не тільки штовхаєтеся ногами, ви, також, повинні проїжджати якась відстань на двох ногах — це потрібно для підтримки рівноваги і для економії сил.
 • Схема рух така — «відштовхування — ноги разом — пауза — відштовхування — ноги разом — пауза».
 • Правильне катання на ковзанах, як уже було сказано вище, — це катання з відчуттям тонусу, але без відчуття скутості у всьому тілі.

  І на останок хочеться сказати. Щоб дізнатися як правильно кататися на ковзанах — зверніться до тренера.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Спорт. Додайте в закладки постійне посилання.