Як правильно говорити?

Російська мова, поза всяких сумнівів, — це один із самих багатих і важких мов нашого світу. Цей факт відзначають не тільки вчені-лінгвісти, а й ті люди, які роблять спробу вивчити російську мову. Зовсім особливе вміння, яке допоможе людині виділитися з основної сірої маси, — це вміння красиво, а найголовніше, правильно говорити. Сьогодні, дорогий читач, ми поміркуємо з на тему того, як правильно і красиво висловлюватися по-російськи.

Перше правило будь-якої людини, який вважає, що він говорить добре, — це читання великої кількості літератури. Причому, літератури художньої. Багато літераторів кажуть, що художня література служить не тільки розвагою і їжею для розуму, а й те, що вона — це еталон і образ мови. У ній зберігається священний дух російських слів, які, до речі, мають величезний вплив на наше життя. Тому, якщо ви хочете навчитися добре, красиво і правильно говорити, то треба читати багато художньої літератури.

Не варто забувати і те, що читання словників допоможе вам відточити вміння вживати потрібні слова у потрібному контексті й ви зможете навчитися правильно говорити. Адекватність і своєчасність вживання тих чи інших слів і словосполучень — це те, що створить про вас враження інтелігентної людини, яка дуже добре розмовляє. Як придбати таке вміння? В даному випадку ми можемо з упевненістю сказати, що словники допоможуть вам у цій справі. Читати потрібно не тільки сучасні словники загальної спрямованості, так як такий підхід до нарощування свого словникового запасу можна вважати досить вузьким. Рекомендується читати словники різного змісту. Від старих словників до найсучасніших комп’ютерних словників. Почитайте словники тієї сфери, де ви працюєте. Ви здивуєте своїх колег і начальство умінням правильно і чітко пояснювати будь-яку тонкість вашого ремесла. Читайте збірники цитат, афоризмів та народних прислів’їв. Дуже багато чого можна почерпнути і звідти.

Варто приділити особливу увагу тому, як ви говорите. Які інтонації ви використовуєте? Які слова вживаєте? Чим ваша мова відрізняється від мови будь-якого іншого людини? Спробуйте відповісти на ці питання, і ми впевнені, що ви відкриєте багато нового. Людині властиво стежити за тим, що він добре вміє робити. Кожна людина думає, що він говорить нормально. Не беремося стверджувати, що кожен з людей думає, що розмовляє дійсно добре і правильно. Але, так як людина бачить, що його розуміють, то організм отримує сигнал про те, що у сфері спілкування не виникає особливих труднощів і проблем. Відповідно, організм не витрачає зайву енергію на тренування навичок розмови і не замислюється над тим, як правильно говорити слова. Однак, якщо ми спробуємо постежити за нашою мовою, і якщо це буде, наприклад, відеозапис, то переконаємося в тому, що краще б було мовчати. Це сама звичайна реакція, коли людина чує свій голос у записі. По-перше, він себе не впізнає, а по-друге, він потрапляє в ситуацію збентеження і незручності. Багатьом соромно за звучання голосу або за те, що вони намагаються передати в своєму вербальному повідомленні. Слідкуйте за своєю мовою Тренуйте дикцію. Не тримайте високий темп в розмові. Швидкість спілкування визначається не кількістю слів на хвилину, а кількістю інформації, яку сприйняв ваш співрозмовник. Говоріть коротко, але ємко.

Ще одна рекомендація, яка дозволить розвинути навички правильного розмови, полягає ось у чому. Пробуйте записувати свої думки, ті слова, які хочете сказати. Пишіть їх вірно, грамотно не тільки орфографічно, а й стилістично. Відправляючи своє повідомлення другу в «контакті» або в «асьці», оформіть його правильно і зрозуміло. Використовуйте заголовні букви і розділові знаки. Трохи потренувавшись в грамотному листі, ви навчитеся правильно і красиво говорити.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.