Як правильно говорити: дзвонить або дзвонить?

Російська мова гарний. Справжні цінителі його не в силах чути, коли «перекручують» слова, ставлять наголоси не на той склад, чи пишуть неграмотно. Але мова настільки багатий, що багато хто просто не знають, як потрібно правильно говорити, якщо в сім’ї не виховувалися ці цінності, якщо оточуючі з дитинства люди допускали помилки.

Величезна кількість збурень викликає неправильна вимова одного дієслова. Хто знає, як правильно говорити слово «дзвонить»? Чи допускаються обидва варіанти наголосу? Більшість людей, звичайно, завжди стверджували, що правильно вимовляти «дзвонять». Але останнім часом з’являються й такі, хто сміливо заявляє про допущення обох варіантів наголосу в цьому дієслові, посилаючись на наказ Міністерства освіти і науки РФ від 2009 року.

Правда про те, як правильно говорити: дзвонить або дзвонить

Насправді цей наказ оголошує список граматик, довідників і словників, в яких можна дізнатися норми сучасної російської літературної мови. В якості джерела про правильній розстановці наголосів служить «Словник наголосів російської мови» Резніченко І.Л. «АСТ-ПРЕСС». Зміни у відповідності з сучасним російською мовою в словнику прийняті. Але слово «дзвонить» нормативно повинно вимовлятися ТІЛЬКИ з наголосом на другому складі, тобто дзвонить! Раніше всі дієслова вимовлялися з наголосом на останньому складі, але тепер такі дієслова, як «вчить» або «палить» вимовляються з наголосом на перший склад. А дієслово «дзвонять» до них не відноситься!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.