Як правильно фотографувати зеркалкой?

Дзеркальний фотоапарат дозволяє робити дуже гарні та якісні знімки в порівнянні із звичайними стандартними моделями. Не дивлячись на більш високу цінову категорію, дзеркальні фотоапарати все більше і більше завойовують ринок фототехніки. Тепер дзеркальний фотоапарат можна побачити не тільки в руках неперевершеного майстра фотографії, але і у самих справжніх любителів просто пофотографуватися. Однак, якщо вже так сталося, що ви стали щасливим власником серйозної техніки, то чому б не дізнатися як правильно фотографувати дзеркальним фотоапаратом?

Почніть з того, що єдиний справжній джерело навчання — це спостереження. Спостерігати краще і краще за все за професіоналами. Якщо ми подивимося на таку людину, то звернемо увагу, що він тримає фотоапарат, міцно обхопивши ручку правою рукою. Лівою рукою наш майстер тримає об’єктив. Лікті притиснуті до тіла, а сама камера дуже щільно притиснута до лиця. За допомогою такої пози ви досягнете найбільшої стабільності при захопленні зображення. В результаті, ви уникнете змазаних і розмитих фотографій.

Не тільки положення рук визначає якість фінального продукту, тобто вашого знімка, і правильність фотографування на зеркалку. Положення всього теля в цілому вкрай важливо. Справжній фотограф повинен стояти стійко. Для цього зазвичай одну ногу ставлять вперед, щоб зайняти найбільшу площу опори. Іноді можна притулитися, наприклад, до стіни або стовпа для отримання більшої опори та звільнення рук від зайвого навантаження.

Також, фахівці-фотографи рекомендують приділяти особливу увагу процесу натиску на спуск. Після натиску не поспішайте відривати фотокамеру від особи, так як зайві коливання під час захоплення зображення можуть серйозно вплинути на якість фотокартки. Тут зазвичай призводять аналогії з роботою снайпера. На курок потрібно натискати плавно і без ривків, на одному диханні.

Якщо ваша мета — фотографія динамічної сцени, тобто руху, то слідують натиснути на спуск трохи раніше. Це і є правильний спосіб фотографування за допомогою зеркалки. Це пов’язано з механікою фотоапарата. Справа в тому, що дзеркала потрібно певний час для спрацьовування. Тому цей фактор необхідно врахувати для того, щоб кадр будь динамічної сцени був хороший собою.

Багато професіоналів залишають відкритими обидва очі. Для чого? Така техніка дозволяє видить навколишній світ і той момент, який ми хоти закарбувати, більш повно. Це допомагає краще вибудувати експозицію і побачити щось особливе, те що не буде видно тільки лише через видошукач одним оком.

Не варто забувати і те, що у вас в руках не просто «мильниця», а потужний інструмент для дійсно хороших і якісних фотографій. Але якщо ви раніше не стикалися з такою технікою, то дуже важко буде розібратися в ній самостійно. Для того, щоб ваші фотографії були особливими і захоплювали оточуючих, потрібно уважно ознайомитися з інструкцією дзеркального фотоапарата. Не секрет, що зеркалка дає широкі можливості настройки своїх параметрів, які в свою чергу можуть чи перетворити картинку, або спотворити й погіршити її. Слід зазначити, що в автоматичному режимі, дзеркальний фотоапарат фотографує також як і звичайний. Тому вся принадність і задоволення від роботи з зеркалькой криється в її налаштування. Без сумніву, чим краще і адекватної підібрані параметри фотографування, тим краще виходить кадр.

Ось лише кілька рекомендацій про те, як правильно фотографувати зеркалкой. Для того, щоб повноцінно освоїти мистецтво фотографії, необхідний не тільки потужний фотоапарат, але і не менш «потужне» уяву і творче бачення навколишнього світу і відносин об’єктів усередині нього. Головне — почати і спробувати досягти успіху.

«Якщо діяти не будеш, ні до чого розуму палата.» (Руставелі Ш.)

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.